Stamboom Brouwer » jacob frederik (friderich) schumacher (1773-1824)

Persoonlijke gegevens jacob frederik (friderich) schumacher 

  • Hij is geboren in het jaar 1773 in weilheim.
  • Hij werd gedoopt in het jaar 1773 in weilheim.
  • Hij is overleden op 13 juni 1824 in culemborg, hij was toen 51 jaar oud.
    Detail resultaat:
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 5843
    Gemeente: Culemborg
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 52
    Aangiftedatum: 15-06-1824
    Overledene Friderich Schumacher
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 13-06-1824
    Overlijdensplaats: Culemborg
    Vader Johann George Schumacher
    Moeder Dorothea Mermer
    Partner Anna Christina Nieuwkerk
    Relatie: echtgenoot
    Nadere informatie dooppl: Weilheim; oud 51 jaar; beroep overl.: arbeider; beroep vader: geen beroep vermeld; beroep moeder: geen beroep vermeld
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 februari 2009.

Gezin van jacob frederik (friderich) schumacher

Hij is getrouwd met anna cornelia van nie(uw)kerk.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1801, hij was toen 28 jaar oud.

Anna Cornelia Nieuwkerk
Female Family

--------------------------------------------------------------------------------
Event(s):
Birth: < 1780>

Christening:
Death:
Burial:

--------------------------------------------------------------------------------
Marriages:
Spouse: Jacob Frederik Schumacher Family
Marriage: < 1801>

--------------------------------------------------------------------------------
Messages:
Record submitted after 1991 by a member of the LDS Church. No additional information is available. Ancestral File may list the same family and the submitter.

--------------------------------------------------------------------------------
Source Information:
No source information is available.

Kind(eren):

  1. jacob schumacher  1812-1855 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot jacob frederik (friderich) schumacher?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van jacob frederik (friderich) schumacher

jacob frederik (friderich) schumacher
1773-1824

1801

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 juni 1824 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1824: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Nederlandse regering besluit de Nederlandsch-Indische Lijnwadenverordening goed te keuren.
    • 7 mei » Ludwig van Beethoven dirigeert, hoewel doof, de eerste uitvoering van zijn Negende Symfonie.
    • 20 mei » Karel X wordt koning van Frankrijk.
    • 10 oktober » Guadalupe Victoria wordt de eerste president van Mexico.
    • 1 december » Bij verkiezingen in de Verenigde Staten haalt geen van de kandidaten een meerderheid. Het Huis van Afgevaardigden moet een winnaar aanwijzen.
    • 9 december » Peru verslaat Spanje in de Slag van Ayacucho.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schumacher


De publicatie Stamboom Brouwer is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
ellen brouwer, "Stamboom Brouwer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/brouwer-stamboom/I703.php : benaderd 3 januari 2026), "jacob frederik (friderich) schumacher (1773-1824)".