Stamboom Brouwer » hendrika dikstra (1847-1848)

Persoonlijke gegevens hendrika dikstra 

  • Zij is geboren in het jaar 1847 in zwijndrecht.
    Kind
    Hendrika Diekstra
    Geboortedatum
    31-01-1851
    Geboorteplaats
    Zwijndrecht
    Geslacht
    Vrouw
    Vader
    Jacob Diekstra
    Moeder
    Neeltje van Ammelrooij
    Gebeurtenis
    Geboorte
    Datum
    31-01-1851
    Gebeurtenisplaats
    Zwijndrecht
    Documenttype
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling
    Nationaal Archief
    Plaats instelling
    Den Haag
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Aktenummer
    10
    Registratiedatum
    01-02-1851
    Akteplaats
    Zwijndrecht
    Aktesoort
    Geboorteakte
  • Zij is overleden op 11 september 1848 in zwijndrecht, zij was toen 1 jaar oud.
    Overledene:
    Hendrika Dikstra
    Geslacht:
    Vrouw
    Leeftijd:
    1
    Vader:
    Jacob Dikstra
    Moeder:
    Neeltje van Ammelrooij
    Gebeurtenis:
    Overlijden
    Datum:
    maandag 11 september 1848
    Gebeurtenisplaats:
    Zwijndrecht
    Documenttype:
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling:
    Nationaal ArchiefNationaal Archief
    Plaats instelling:
    Dordrecht
    Collectiegebied:
    Zuid-Holland
    Aktenummer:
    65
    Registratiedatum:
    11 september 1848
    Akteplaats:
    Zwijndrecht
    Aktesoort:
    Overlijdensakte
  • Een kind van jacob dikstra en neeltje van ammelrooij
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 augustus 2017.

Gezin van hendrika dikstra

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot hendrika dikstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk hendrika dikstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van hendrika dikstra

jacob dikstra
1822-1883

hendrika dikstra
1847-1848


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 11 september 1848 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1848: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 21 februari » Duitsland - Karl Marx publiceert het Manifest van de Communistische Partij.
      • 26 februari » De Tweede Franse Republiek wordt uitgeroepen.
      • 20 maart » Maartrevolutie: Lodewijk I van Beieren treedt af als koning.
      • 19 augustus » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Bagdad in het Ottomaanse Rijk tot aartsbisdom.
      • 3 november » De nieuwe Nederlandse Grondwet van Johan Thorbecke wordt geproclameerd.
      • 2 december » Frans Jozef I wordt keizer van Oostenrijk.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Dikstra

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dikstra.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dikstra.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dikstra (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Brouwer is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    ellen brouwer, "Stamboom Brouwer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/brouwer-stamboom/I2665.php : benaderd 11 januari 2026), "hendrika dikstra (1847-1848)".