Stamboom Brouwer » jacobus wansing (1861-1937)

Persoonlijke gegevens jacobus wansing 

  • Hij is geboren op 8 januari 1861 in amersfoort.
    nd:
    Jacobus Wansing
    Relatiesoort:
    Kind
    Moeder:
    Willemijntje van der Geld
    Relatiesoort:
    Moeder
    Vader:
    Gerrit Wansing
    Relatiesoort:
    Vader
    Gebeurtenis:
    Geboorte
    Datum:
    dinsdag 8 januari 1861
    Documenttype:
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling:
    Archief EemlandArchief Eemland
    Plaats instelling:
    Amersfoort
    Collectiegebied:
    Utrecht
    Archief:
    Archief
    Registratiedatum:
    1861
    Akteplaats:
    Amersfoort
    Opmerkingen
    Foutmeldingen
    Log in of registreer om een opmerking te
  • Hij is overleden op 1 juli 1937 in haarlem, hij was toen 76 jaar oud.
    BS Overlijden met Jacobus Hansing
    Overledene
    Jacobus Hansing
    Geboorteplaats
    Amersfoort
    Leeftijd
    76
    Echtgenoot
    Geertruida Wilhelmina Kersten
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    01-07-1937
    Gebeurtenisplaats
    Haarlem
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Noord-Hollands Archief
    Plaats instelling
    Haarlem
    Collectiegebied
    Noord-Holland
    Aktenummer
    828
    Registratiedatum
    1937
    Akteplaats
    Haarlem
  • Een kind van gerrit wansing en mijntje van der geld
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 juni 2023.

Gezin van jacobus wansing

Hij is getrouwd met geertruida wilhelmina kersten.

Zij zijn getrouwd op 31 mei 1905 te amsterdam, hij was toen 44 jaar oud.

uidegom:
Jacobus Wansing
Relatiesoort:
Bruidegom
Geslacht:
Man
Geboorteplaats:
Amersfoort
Leeftijd:
44
Beroep:
schoenmaker
Vader bruidegom:
Gerrit Wansing
Geslacht:
Man
Moeder bruidegom:
Willemijntje van der Geld
Geslacht:
Vrouw
Bruid:
Geertruida Wilhelmina Kersten
Relatiesoort:
Bruid
Geslacht:
Vrouw
Geboorteplaats:
Zevenaar
Leeftijd:
43
Vader bruid:
Johannes Hendrikus Kersten
Geslacht:
Man
Moeder bruid:
Geertruida Johanna Holtus
Geslacht:
Vrouw
Gebeurtenis:
Huwelijk
Datum:
woensdag 31 mei 1905
Gebeurtenisplaats:
Amsterdam
Documenttype:
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling:
Noord-Hollands ArchiefNoord-Hollands Archief
Plaats instelling:
Haarlem
Collectiegebied:
Noord-Holland
Aktenummer:
Reg.4D fol. 1v
Registratiedatum:
31 mei 1905
Akteplaats:
Amsterdam
Opmerking:
Weduwe van Johannes Cornelis de Groot.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot jacobus wansing?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk jacobus wansing

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van jacobus wansing

jacob wansing
1796-1852

jacobus wansing
1861-1937

1905

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 8 januari 1861 lag rond de -12,8 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
    • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
    • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 18 februari » Jefferson Davis legt de eed af als president van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
      • 4 maart » De "Stars and Bars" wordt aangenomen als de vlag van de Geconfedereerde Staten van Amerika
      • 1 juli » In Rome verschijnt het eerste nummer van de L'Osservatore Romano, het officiële nieuwsblad van het Vaticaan.
      • 10 augustus » Slag bij Wilson's Creek tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Dankzij deze veldslag wonnen de Zuidelijken de controle over het zuidwesten van Missouri.
      • 31 oktober » Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Spanje sluiten het Verdrag van Londen, waarin ze besloten over te gaan tot interventie in Mexico (ook wel bekend als de Tweede Onafhankelijkheidsoorlog)
      • 17 december » Slag bij Rowlett's Station (Amerikaanse Burgeroorlog).
    • De temperatuur op 31 mei 1905 lag tussen 11,6 °C en 21,0 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 4,6 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 2 januari » Russische troepen in Port Arthur capituleren voor de Japanse eenheden. De overgave vindt plaats zonder instemming van het Russische oppercommando.
      • 26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
      • 1 februari » Oprichting van de Haagse voetbalclub ADO (Alles Door Oefening).
      • 30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
      • 1 juni » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Sporting Gijón.
      • 24 augustus » Wielrenner Lucien Petit-Breton scherpt het zeven jaar oude werelduurrecord aan tot 41 kilometer en 110 meter.
    • De temperatuur op 1 juli 1937 lag tussen 11,9 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 9,8 mm neerslag gedurende 5,3 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
      • 16 maart » Willy Walden en Piet Muijselaar treden voor het eerst op als de dames Snip en Snap.
      • 18 maart » Oprichting van de Azerbeidzjaanse voetbalclub Neftçi Bakoe.
      • 27 maart » In Rotterdam wordt het Stadion Feijenoord (de Kuip) officieel in gebruik genomen. Feyenoord speelt een wedstrijd tegen het Belgische Beerschot en wint met 5-2.
      • 26 april » Het Spaanse stadje Guernica wordt door Duitse bombardementen vrijwel van de kaart geveegd.
      • 3 juni » De Engelse ex-koning Eduard VIII trouwt met zijn grote liefde Wallis Simpson. De verliefde koning mocht van de Engelse regering niet met haar trouwen omdat Wallis reeds gescheiden was en bovendien was zij Amerikaanse. De koning deed daarom eind 1936 afstand van de troon. Het echtpaar gaat vanaf dan verder leven als Hertog en Hertogin van Windsor in Frankrijk.
      • 21 december » De eerste versie van het plan voor Fall Grün wordt door de Duitse militairen afgeleverd.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Wansing

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wansing.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wansing.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wansing (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Brouwer is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    ellen brouwer, "Stamboom Brouwer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/brouwer-stamboom/I1161.php : benaderd 22 februari 2026), "jacobus wansing (1861-1937)".