Stamboom Blom » Adrianus Gijsbertus "Jos" Lisman (1884-1965)

Persoonlijke gegevens Adrianus Gijsbertus "Jos" Lisman 


Gezin van Adrianus Gijsbertus "Jos" Lisman

(1) Hij is getrouwd met Antonia Nagtegaal.

Zij zijn getrouwd op 21 juni 1905 te Utrecht, hij was toen 20 jaar oud.Bron 2

Johannes van Engelenburg was hierbij getuige.
Petrus Franciscus van der Meijden was hierbij getuige.
Willem Frederik Hennevelt was hierbij getuige.
Gerrit Buisman was hierbij getuige.

Kind(eren):

  1. Maria Lisman  1910-1919


(2) Hij is getrouwd met Anthonia Catharina Bouwman.

Zij zijn getrouwd op 12 april 1933 te Utrecht, hij was toen 48 jaar oud.Bron 3

Anthonie van Leeuwen was hierbij getuige.
Jacobus Stekelenburg was hierbij getuige.

(3) Hij is getrouwd met Reintje Fikke.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1945 te Utrecht, hij was toen 60 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adrianus Gijsbertus "Jos" Lisman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Adrianus Gijsbertus "Jos" Lisman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adrianus Gijsbertus Lisman

Adrianus Gijsbertus Lisman
1884-1965

(1) 1905
Maria Lisman
1910-1919
(2) 1933
(3) 1945

Reintje Fikke
1905-1968


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. GBR Utrecht 1884 akte nr. 1931
  2. HWR Utrecht 1905 akte nr. 367
  3. HWR Utrecht 1933 akte nr. 202

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 september 1884 lag rond de 12,7 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society, voorloper van de Britse Labour Party.
    • 14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
    • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
    • 16 juni » Jules Malou wordt premier van België.
    • 1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
    • 6 december » Het Washington Monument is voltooid.
  • De temperatuur op 12 april 1933 lag tussen 7,0 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
    • 10 februari » Een voltreffer van een Dornier vliegboot maakt in Straat Soenda een eind aan een vijfdaagse muiterij op de Nederlandse kruiser De Zeven Provinciën.
    • 4 maart » Franklin Delano Roosevelt wordt beëdigd als 32e president van de Verenigde Staten. In zijn acceptatie verwijst hij naar de Grote Depressie, met zijn "We have nothing to fear, but fear itself" toespraak.
    • 25 juni » Vrijgave van de Verklaring van Feiten door Jehova's getuigen in nazi-Duitsland.
    • 10 september » Opening van de Waaslandtunnel, de oudste voertuigentunnel onder de Schelde in Antwerpen, bijgewoond door koning Albert I en koningin Elisabeth.
    • 10 september » Plechtige opening van de Sint-Annatunnel, een voetgangerstunnel onder de Schelde in Antwerpen door burgemeester Camille Huysmans.
    • 17 oktober » De Duitse natuurkundige Albert Einstein vestigt zich in de Verenigde Staten, op de vlucht voor het nationaalsocialisme.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Lisman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lisman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lisman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lisman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Blom is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Menno Blom, "Stamboom Blom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/blom_stamboom/I1084019334.php : benaderd 16 januari 2026), "Adrianus Gijsbertus "Jos" Lisman (1884-1965)".