1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
4 maart » Grover Cleveland (zelfde als hierboven) wordt beëdigd als 24e president van de Verenigde Staten
12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
29 augustus » Whitcomb Judson verkrijgt octrooi op de ritssluiting.
16 december » Wereldpremière van Antonín Dvořáks symfonie Uit de Nieuwe Wereld
Dag van overlijden 22 september 1925
De temperatuur op 22 september 1925 lag tussen 6,7 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 5,3 mm neerslag. Er was 2,6 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
12 april » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club Bolívar.
11 juli » De eerste TT van Assen wordt verreden over een parcours tussen de driehoek Rolde – Borger – Schoonloo.
21 augustus » De Nederlandse voetbalclub FC Emmen wordt opgericht.
15 oktober » Oprichting van de Deense voetbalclub Hvidovre IF.
1 december » In Londen wordt het Verdrag van Locarno getekend. De betrekkingen met het in de Eerste Wereldoorlog verslagen Duitsland worden genormaliseerd.
12 december » Reza Pahlavi grijpt de macht in Iran als Sjah.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Menno Blom, "Stamboom Blom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/blom_stamboom/I1084014666.php : benaderd 24 januari 2026), "Nicolaas Jacobus Heemskerk (1893-1925)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.