Stamboom Blom » Gerrardus "Gerrit" Blom (1844-1904)

Persoonlijke gegevens Gerrardus "Gerrit" Blom 

  • Roepnaam is Gerrit.
  • Hij is geboren op 4 september 1844 in Bennebroek.Bron 1
    Geboren in het huis staande op de Hofstede 't Huis te Bijweg te Bennebroek
    Tijdstip: 08:00
  • Registratie van geboorte op 4 september 1844.Bron 1
    Jacobus Cornelis van der Laan was hierbij getuige.
    Johannis Hendrik Bahle was hierbij getuige.
  • Beroepen:
    • in het jaar 1861 tuiniersleerling.
    • van 1868 tot 1871 bloemkweeker.
    • van 1878 tot 1904 kastelein, tapper en slijter, koffiehuishouder.
      Tapperij De Deensche Os aan de Spekstraat 4 te Haarlem
  • Feit: (Nat. militie) in het jaar 1864 .
    In de gemeente Bennebroek opgeroepen voor de Nationale Militie.
    Lotingsnummer 4, ingelijfd op 11 mei 1864 en voor 5 jaar gediend.
  • Geloof: Rooms Katholiek.
  • Woonachtig:
  • Hij is overleden op 7 april 1904 in Haarlem, hij was toen 59 jaar oud.Bron 3
    Overleden in het huis staande aan de Spekstraat 2 te Haarlem

    =========================================

    Tekst bidprentje:

    Bid voor de ziel van zaliger den heer GERRARDUS BLOM overleden te Haarlem, den 7en April 1904, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten, in den ouderdom van ruim 59 jaar en begraven den 11en derzelfde maand op het R.K. Kerkhof "St. Barbara" aldaar.

    Werkzaam heeft hij zijn leven doorgebracht en acht gegeven op zijn huisgezin; toen heeft God hem beproefd, maar hij riep tot den Heer, en de Heer heeft hem van zijn kwellingen verlost. Hij vreesde den dood niet, en stierf met volkomen vetrouwen op God.
    Ik smeek U, mijne vrienden, en U vooral mijn zoon, dat gij mij bijstaat in uwe gebeden voor mij tot God.

    GEBED:
    Open, o Heer, uwen dienaar GERARDUS de deur des hemels;
    en doe hem, door de verdiensten van onzen heer Jesus Christus deel hebben aan Uwe eeuwige glorie, Amen.

    Zoet Hart van Maria, wees mijn heil ! (300 dagen aflaat.)

    ONZE VADER. - WEES GEGROET.

    ------------------------------------
    Wed. A. Leusen. - Haarlem

    ================================
    Archief R.K. begraafplaats St. Barbara te Schoten:

    Grafnr. 201LL-8 volgnr. 3;
    2e klas zandgraf steen nr. B;
    Oorzaak: ziekte
    Tijdstip: 15:30
  • Registratie van overlijden op 8 april 1904.Bron 3
    Godefridus Leonardus Zantvoort was hierbij getuige.
    Jan Willem Lucas was hierbij getuige.
  • Hij is begraven op 11 april 1904 in Schoten.Bron 4
  • Een kind van Joannes Blom en Elisabeth Brinkman
  • Hij was getuige bij gebeurtenis op 19 juli 1875 van Maria Dina "Mien" Beelen.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 mei 2020.

Gezin van Gerrardus "Gerrit" Blom

(1) Hij is getrouwd met Maria Dina Beelen.

Toestemming voor het huwelijk is 21 april 1871 verkregen te Heemstede.Bron 5

Zij zijn getrouwd op 7 mei 1871 te Heemstede, hij was toen 26 jaar oud.Bron 6

Op 21 en 28 april 1871 hebben de huwelijksafkondigingen te Heemstede plaatsgevonden.
Hermanus "Manus" Zuelen was hierbij getuige.
Johannes "Jan" Beelen was hierbij getuige.
Anthonie Franciskus "Frans" Blom was hierbij getuige.
Pieter "Piet" Beelen was hierbij getuige.

Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Maria Grietje Danten.

Toestemming voor het huwelijk is 19 april 1876 verkregen te Haarlem.Bron 7

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1876 te Haarlem, hij was toen 31 jaar oud.Bron 8

Op 23 en 30 april 1876 hebben de huwelijksafkondigingen te Haarlem en Heemstede plaatsgevonden.
Anthonie Franciskus "Frans" Blom was hierbij getuige.
Wilhelmus Johannes Danten was hierbij getuige.
Antonius "Anton" Blom was hierbij getuige.
Rudolphus "Roel" Bloem was hierbij getuige.

Kind(eren):

  1. Johannes Gerardus Blom  1877-1940 
  2. Rudolf Blom  1881-1883

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerrardus "Gerrit" Blom?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerrardus "Gerrit" Blom

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerrardus Blom


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. GBR Bennebroek 1844 akte nr. 04-09
  2. BVR Bennebroek 1850-1861 blz. 44
  3. OVR Haarlem 1904 akte no: 364
  4. R.K. begraafplaats St. Barbara, Soendaplein 27 te Schoten
  5. Huwelijksafkondigingen Heemstede 1871
  6. HWR Heemstede 1871 akte nr. 5
  7. Huwelijksafkondigingen Haarlem 1876
  8. HWR Haarlem 1876 akte nr. 90

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 september 1844 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 27 februari » De Dominicaanse Republiek wordt onafhankelijk van Haïti.
    • 23 mei » Een jonge man, die later bekend werd als de Báb, kondigt in Shiraz (Perzië) de op handen zijnde komst aan van de door alle volkeren der aarde verwachte Boodschapper van God.
    • 24 mei » Het eerste telegram ooit wordt door Samuel Morse van Baltimore naar Washington D.C. verstuurd, met als inhoud: "What hath God wrought?".
    • 6 juni » De YMCA wordt opgericht in Londen.
    • 25 augustus » Oprichting van de Congregatie van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid (Fraters van Tilburg) door Joannes Zwijsen, coadjutor-apostolisch vicaris van Bisdom 's-Hertogenbosch.
    • 28 september » Kroonprins Oscar wordt tot koning Oscar I van Zweden gekroond.
  • De temperatuur op 10 mei 1876 lag rond de 13,4 °C. De winddruk was 15 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 24%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 10 maart » Eerste succesvolle telefoongesprek: Alexander Graham Bell spreekt "Mr. Watson, come here, I want to see you."
    • 1 augustus » Colorado wordt de 38e staat van de Verenigde Staten.
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
    • 8 augustus » Thomas Alva Edison verkrijgt octrooi op de stencilmachine.
    • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
  • De temperatuur op 7 april 1904 lag tussen 3,9 °C en 9,5 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 1,9 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Een groot deel van de Amerikaanse stad Baltimore brandt af.
    • 20 februari » Manuel Amador Guerrero treedt aan als eerste president van het onafhankelijke Panama. De volgende dag ondertekent hij een verdrag, dat de Amerikanen tegen een betaling van $ 10 miljoen de zeggenschap geeft over het Panamakanaal.
    • 3 maart » Keizer Wilhelm II van Duitsland wordt de eerste persoon die een politieke opname maakt met behulp van Thomas Edisons cilinder.
    • 14 maart » Isabella Richaards, Surinaams politica († 1985)
    • 8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
    • 15 november » Gillette verwerft patent op het veiligheidsscheermes
  • De temperatuur op 11 april 1904 lag tussen 1,3 °C en 10,3 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 4,3 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Japan valt Rusland aan; begin van de Russisch-Japanse Oorlog.
    • 12 februari » In Amsterdam wordt de eerste tentoonstelling van de Rijwiel- en Automobielindustrie (RAI) geopend.
    • 17 februari » Première van de opera Madama Butterfly van Giacomo Puccini in het Teatro alla Scala in Milaan.
    • 16 juni » Op deze dag speelt het boek Ulysses van James Joyce zich af.
    • 29 juni » In Drenthe worden twee prehistorische veenlijken gevonden: het paar van Weerdinge.
    • 4 juli » Oprichting van de Duitse voetbalclub Borussia Fulda.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Blom

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Blom.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Blom.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Blom (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Blom is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Menno Blom, "Stamboom Blom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/blom_stamboom/I1068584090.php : benaderd 1 februari 2026), "Gerrardus "Gerrit" Blom (1844-1904)".