Baars van Enkhuizen » Nico Martin Ris (1917-1988)

Persoonlijke gegevens Nico Martin Ris 


Gezin van Nico Martin Ris

Hij is getrouwd met Anna Duits.

Zij zijn getrouwd op 26 januari 1949 te Wormerveer, hij was toen 31 jaar oud.


Notities over Nico Martin Ris

Oorlogs HerrineringsKruis O.H.K.

Ome Niek begon weleens te vertellen over de tweede wereldoorlog, want hij werkte bij de Marine. Hij heeft op het schip de Hr.Ms. De Ruijter gezeten als seiner. Ik weet dat hij weleens verteld heeft dat ze beschoten zijn door de Japanse Vloot en dat hij met al zijn collega's in de zee dreef op een brok hout. Één voor één heeft hij gezien dat ze van de plank afgleden en zo de zee in. Ze waren nog met zijn vijven over. Nu verteld mevrouw Ris dat hij heeft gezegd. Er kwam een schip aan in de verte ze konden niet zien wat voor schip. Ome Niek had gezegd laat mij maar vooraan als ze beginnen te schieten dan ben ik de eerste die er aan gaat. Ikzelf kan me er niet veel meer van herinneren. Ik was nog te jongdenk dat hij dat allemaal vertelde. Wel weet ik dat hij zijn eigen wond op zijn been verzorgde en dat hij een Papegaai had. Ome Niek verteldewel dat hij die A-bom heeft gezien die op Nagasaki viel in augustus 1945. Een enorme grote bal in de lucht. De oorlog was meteen afgelopen. Ook vertelde hij toen hij in Amsterdam werkte bij de Marine dat hij altijd zijn kleine geld over boord gooide. Ik heb eerst bij het Rode Kruisgegevens op gevraagd en ik kreeg dit opgestuurd: zie foto's

De heer N.M. Ris diende bij de Koninklijke Marine in de rang van matroos, stamboeknummer 13.667. Voor 2 februari 1943 was hij overgebracht naar het kamp Fukuoka 2. Bij de Japanse capitulatie was hij in het kamp Itah in, naar omstandigheden, goede gezondheid. Desondanks is hij op 15 november 1945 opgenomen in het ziekenhuis Mandaluyong bij Manilla in dePhilippijnen wegens een zweer aan het rechterbeen. Bij deze kreeg ik een tip om verdere informatie aan te vragen bij hetNederlands Instituut voor Militaire Historie (NIMH) Kerkrade. En daar kreeg ik heel veel informatie vandaan. Zie foto die ik opgedoken heb bij het Fort aan den Ham.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Nico Martin Ris?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Nico Martin Ris

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Nico Martin Ris

Barend Ris
1861-1941
Klaas Ris
1888-1931
Maartje Stadt
1887-????

Nico Martin Ris
1917-1988

1949

Anna Duits
1920-1989


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 22 juni 1917 lag tussen 10,2 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 19,4 mm neerslag. Er was 0,5 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
      • 7 juni » Nieuw-Zeelandse troepen vallen de beruchte "Messines Ridge" bij de Belgische plaats Wijtschate aan; de aanval duurt tot de 17de.
      • 14 oktober » Het Uruguayaans voetbalelftal wint ook de tweede editie van de Copa América. In de slotwedstrijd wordt naaste concurrent Argentinië met 1-0 verslagen.
      • 10 november » De Derde Slag om Ieper gestreden tijdens de Eerste Wereldoorlog.
      • 22 november » In Amsterdam wordt de amateurvoetbalclub VV Sloterdijk opgericht.
      • 6 december » Finland en Litouwen verklaren zich onafhankelijk van Rusland.
      • 8 december » De Turken, onder bevel van Erich von Falkenhayn, plannen een aanval op de Britse linies van Edmund Allenby. De Slag om Jeruzalem is begonnen.
    • De temperatuur op 26 januari 1949 lag tussen -2,3 °C en 5,5 °C en was gemiddeld 0,7 °C. Er was 6,6 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • In het jaar 1949: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,9 miljoen inwoners.
      • 12 mei » De Sovjet-autoriteiten heffen de blokkade van Berlijn op.
      • 14 mei » Benoeming van Léon Lommel tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Luxemburg.
      • 14 juli » Rusland doorbreekt het Amerikaanse monopolie op kernwapens met een atoomexplosie in Siberië.
      • 22 september » Minister van financiën Piet Lieftinck laat de Nederlandse gulden met 30% devalueren.
      • 26 november » De grondwet van India wordt aangenomen.
      • 15 december » West-Duitsland wordt deelnemer van het Marshallplan.
    • De temperatuur op 2 februari 1988 lag tussen 4,4 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (5%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1988: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 14,7 miljoen inwoners.
      • 16 januari » Tina Turner treedt in het Maracana Stadium in Rio de Janeiro op voor een betalend publiek van meer dan 184.000 toeschouwers, een wereldrecord voor een solo-artiest op dat moment.
      • 14 maart » Stephen Curry, Amerikaans basketballer
      • 7 april » De eerste wereldwijde No Smoking Day.
      • 28 juni » Apostolische Constitutie Pastor Bonus van Paus Johannes Paulus II over de hervorming van de Romeinse Curie.
      • 6 september » Minister Wim van Eekelen treedt af vanwege de "paspoortaffaire".
      • 5 oktober » De Angolese regering is bereid om met de verzetsorganisatie UNITA te onderhandelen over beëindiging van de burgeroorlog, zegt president José Eduardo dos Santos in een vraaggesprek met het Franse dagblad Libération.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Ris

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ris.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ris.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ris (onder)zoekt.

    De publicatie Baars van Enkhuizen is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Marjan Baars, "Baars van Enkhuizen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/baars-van-enkhuizen/I636.php : benaderd 14 januari 2026), "Nico Martin Ris (1917-1988)".