Aldfaer Mesman » Joannes/Johannes "opa/grootvader van mama" van der Meer (1855-1931)

Persoonlijke gegevens Joannes/Johannes "opa/grootvader van mama" van der Meer 

  • Roepnaam is opa/grootvader van mama.
  • Hij is geboren op 15 januari 1855 in Nieuwer Amstel (Johannes 00-00-1850 Nieuwer Amstel???).
    geboorteakte: Heden op 16jan1855 is voor ons ondergetekende, ambtenaar an de burgelijke stand der gemeente Nieuwer Amstel, verschenen Hein van der Meer van beroep arbeider 40 jaar, wonende alhier in wijkB,welke ons heeft verklaard dat alhier op den 15 jan 1885 1200uur in het huis staande aan de hand naar leyden, is geboren een kind van het mannelijk geslacht uit Trijntje van Miltenburg, van beroep zonder wonende alhier levend met vermelde Hein van der Meer welk kind zal genaamd worden Johannes. Zijnde deze inschrijving gedaan op aangeifte van de den vader van welke verklaring wij akte hebben opgemaakt in tegenwoordigheid van Gerrit Agtersloot van beroep arbeider oud 46 jaar, wonende alhier en van Gerrti (timmer??) van beroep arbeider 24jaar, wonende alhier en is deze akte na voorlezing door ons den vader ende getuigen ondertekend.
  • Hij is overleden op 17 augustus 1931 in Aalsmeer, hij was toen 76 jaar oud.
    BS Overlijden met Johannes van der Meer

    Overledene Johannes van der Meer Geboorteplaats Nieuwer-Amstel Geslacht Man Leeftijd 76
    Vader Hein van der Meer
    Moeder Trijntje van Miltenburg
    Weduwnaar Gerarda Kreike Geslacht Vrouw Gebeurtenis Overlijden Datum 17-08-1931 Gebeurtenisplaats Aalsmeer
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Noord-Hollands Archief
    Plaats instelling
    Haarlem
    Collectiegebied
    Noord-Holland
    Aktenummer
    60
    Registratiedatum
    18-08-1931
    Akteplaats
    Aalsmeer
  • Hij is begraven op 19 augustus 1931 in Bovenkerk, RK kerkhof.
  • Een kind van Hendrik (getrouwd met Miltenburg) (3751) van der Meer en trijntje (Catharina/Tijssie/ Tijsie) van Miltenburg (7001) van Miltenburg
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 januari 2019.

Gezin van Joannes/Johannes "opa/grootvader van mama" van der Meer

Hij is getrouwd met Gerarda Kreike.

Zij zijn getrouwd op 13 juni 1883 te Nieuwer Amstel, hij was toen 28 jaar oud.

Trouwakte: Johannes van der Meer en Gerarda Kreike
13juni1883 Nieuwer Amstel: Johannes van der Meer beroep: werkman 28jaar geboren alhier, meerderjarige zoon van Hein van der Meer overleden, en Trijntje van Miltenburg, zonder beroep 27jaren geboren te Aalsmeer wonende alhier, meerderjarige dochter van Hermanus Kreike, werkman en Johanna Baars zonder beroep wonende in Aalsmeer.

... Bruidegom aan de milicie voldaan, ten tweede zijn geboorteextract,ten derde overlijdensextract zijns vaders, ten vierde geboorteextract der bruid. De afkondigingen hebben alhier zonder sluiting plaats gehad op zondagen den derden en tienden juni dezes jares. De moeder van de bruidegom en de vader van der bruid bij de voltrekking van het huwelijk tegenwoordig geven hunne toestemming, verklarende laatst genoemde tevens, ook de toestemming van de moeder van de bruid is gevraagd geweest.

... de comparanten en de getuigen en is ons bekend verklarende moeder van den bruidegom, der vader der bruid niet te kunnen schrijven. goedgekeurd de doorhaling en bovenstelling van een woord.

BS Huwelijk met Johannes van der Meer

Bruidegom Johannes van der Meer Beroep Werkman Geboorteplaats Nieuwer-Amstel Leeftijd 28
Bruid Gerarda Kreike Geboorteplaats Aalsmeer Leeftijd 27

Vader van de bruidegom Hein van der Meer
Moeder van de bruidegom Trijntje van Miltenburg
Vader van de bruid Hermanus Kreike Beroep Werkman
Moeder van de bruid Johanna Baars
Gebeurtenis Huwelijk Datum 13-06-1883 Gebeurtenisplaats Nieuwer-Amstel
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Noord-Hollands Archief
Plaats instelling
Haarlem
Collectiegebied
Noord-Holland
Aktenummer
79
Registratiedatum
13-06-1883
Akteplaats
Nieuwer-Amstel
AkteSoort
H

Kind(eren):

  1. Hermanus van der Meer  1885-1966 
  2. Johannes van der Meer  1887-1968 
  3. Antonius van der Meer  1892-???? 


Notities over Joannes/Johannes "opa/grootvader van mama" van der Meer

Na Hendrik van der Meer (3751) niet meer in Meer over Meer boek! Dus ook niet Joannes/Johannes van der Meer (geb 1855 overleden 1931)

Beroep:
boer, werkman

Volgens Gerda van der Meer is opa Hein een werker en zijn broer Gerardus een zakenman

Bidprentje:
.....kortstondig, smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden....

Jan van der Meer (en Gerarda Kreike) woonde in de Noordammerlaan 7 in Bovenkerk. Hier is groepsfoto gemaakt met 5 broers en Jan van der Meer en Gerarda Kreike. Oudste zoon is opa Hendricus (ca 20jr.) Gerardus (vader Gerda vd Meer)(ca.15 jr.) in midden bij houten huis. Foto gemaakt in ca 1908 (25 jarig huwelijk??)
(woonde hij ook in de Bovenkerkerweg?)

Tante Grada overlevering: Middenweg 32 was gebouwd ca 1911.
Mijn opa had hiervoor bij Molen de Dikkert in Amstelveen gewoond
Hein van der Meer en zijn ouders en 3 andere broers woonden daar al. Oom Jan (broer opa) was al getrouwd.
Ouders Hein hebben daar gewoond. Zijn moeder Gerarda Kreike is in kelder gevallen, mogelijk iets gebroken en toen nog een tijdje in bed gelegen (onbehandeld). Overleden voor ca 1926
Vader van opa is augustus 1931 gestorven.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joannes/Johannes "opa/grootvader van mama" van der Meer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Joannes/Johannes "opa/grootvader van mama" van der Meer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 januari 1855 lag rond de 2,3 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 1.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1855: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Ondertekening van het Japans-Russisch vriendschapsverdrag (alias Verdrag van Shimoda).
    • 1 maart » In Mexico begint de Revolutie van Ayutla.
    • 30 april » In Sheffield wordt het stadion Bramall Lane officieel geopend met een cricketwedstrijd.
    • 11 juli » Haarlemmermeer wordt officieel een Nederlandse gemeente.
    • 1 augustus » Eerste beklimming van de Monte Rosa, de op een na hoogste top in de Alpen.
  • De temperatuur op 13 juni 1883 lag rond de 19,4 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 63%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Lewis Waterman vindt de vulpen uit.
    • 6 maart » Tijdens een storm bij het waddeneiland Borkum komen 121 vissers uit Paesens-Moddergat en Zoutkamp om het leven.
    • 27 augustus » Uitbarsting van de Krakatau, met een vloedgolf tot gevolg.
    • 4 oktober » De Oriënt-Express rijdt voor het eerst.
    • 15 oktober » Inhuldiging van het Brusselse Justitiepaleis.
    • 6 december » Het Londense warenhuis Harrods brandt af.
  • De temperatuur op 17 augustus 1931 lag tussen 12,4 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Norberto Conde, Argentijns voetballer († 2014)
    • 23 maart » Benoeming van de Nederlander Leo Kierkels tot apostolisch delegaat in Brits-Indië.
    • 13 mei » Verkiezing van Paul Doumer tot president van Frankrijk.
    • 3 juni » Oprichting van de Kroatische voetbalclub NK Varteks Varaždin.
    • 28 juni » In Spanje worden na het vertrek van koning Alfons XIII verkiezingen gehouden die door de linkse partijen, de PSOE voorop, worden gewonnen.
    • 21 augustus » Oprichting van de Portugese voetbalclub FC Famalicão.
  • De temperatuur op 19 augustus 1931 lag tussen 9,6 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 11,0 mm neerslag gedurende 7,9 uur. Er was 0,7 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Ingebruikneming van Radio Vaticana door Paus Pius XI. De zendinstallatie is ontworpen door Guglielmo Marconi.
    • 12 mei » Het bevroren lichaam van Alfred Wegener wordt op Groenland teruggevonden.
    • 28 juni » In Spanje worden na het vertrek van koning Alfons XIII verkiezingen gehouden die door de linkse partijen, de PSOE voorop, worden gewonnen.
    • 17 september » Robertus Bellarminus wordt uitgeroepen tot kerkleraar.
    • 2 november » DuPont produceert als eerste synthetisch rubber.
    • 5 december » Christus Verlosserkathedraal in Moskou wordt verwoest door een order van Jozef Stalin.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Meer


De publicatie Aldfaer Mesman is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cora Miltenburg, "Aldfaer Mesman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/aldfaer-mesman/I120.php : benaderd 3 januari 2026), "Joannes/Johannes "opa/grootvader van mama" van der Meer (1855-1931)".