De publicatie Genealogie Schenkenberg van Mierop is samengesteld door J.G. Schenkenberg van Mierop (neem contact op). De gegevensverzameling bestaat uit 2.841 personen. Een lijst met gebruikte bronnen en bewaarplaatsen/archieven is te vinden op de bronnen pagina. Er zijn 337 mogelijke overeenkomsten met andere publicaties op genealogieonline. U vindt meer statistische informatie over de publicatie (zoals aantallen en spreiding van genealogische gebeurtenissen) op de tellingen pagina. Deze publicatie is voor het laatst bijgewerkt op vrijdag 5 maart 2010.
De familie van Mierop.
De oudste, ons nu bekende, voorvader trouwt te Rotterdam in december 1595.
Bruidegom Heyndrick van der Nyerop , afkomstig uit Antwerpen , caasmaker [causmaeker]
Bruid Magdalena van Loon , afkomstig uit Antwerpen.
Als gevolg van de contra-reformatie in de Zuidelijke Nederlanden, voelden veel protestantse kooplui en handwerkslieden zich bedreigd en vluchtten naar het Noorden.
De families van Mierop en van Loon behoorden vrijwel zeker tot die vluchtelingen.
Tot op heden hebben we de voorouders van Hendrik van den Mierop nog niet kunnen vinden. Als u een suggestie hebt, dan houden wij ons aanbevolen.
Index op familienamen