Zoelman Hake » Margaretha Schütte (1878-1955)

Persoonlijke gegevens Margaretha Schütte 

Bron 1
  • Zij is geboren op 28 mei 1878 in Sentrup, Iburg.
  • Zij is overleden op 31 mei 1955 in Erika (D), zij was toen 77 jaar oud.

Gezin van Margaretha Schütte

Zij is getrouwd met Hermann Heinrich "Hermann" Suelmann Barger Compascuum - Erika.

Zij zijn getrouwd te Rütenbrock.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)


Notities over Margaretha Schütte

Vader Johann Heinrich Schutte
(geboren op 22-03-1834 te Rütenbrock, overleden op 08-01-1917 te Rütenbrock ) was leraar in Lingen-Laxten,Biene-Lingen en Lindloh(1878-1885) In Rütenbrock kocht het echtpaar het "Bränikers-Hof Plüntkerriege", nu de oude dorpskern. Hij was van 1890-1914 Gemeenteraadslid burgerambtenaar en ombudsman in Rütenbrock. In 1914 werd hij voor zijn inzet voor de gemeenschap het kruis van het algemene ereteken van de keizer verleend. Hij huwde ca 1865 te Rütenbrock met moeder Maria Adelheid GRÖNINGER (gen. Turk), geboren op 12-10-1846 te Lindloh, overleden op 06-12-1922 te Rütenbrock op 76-jarige leeftijd, het echtpaar had 8 kinderen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Margaretha Schütte?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Margaretha Schütte


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Suelmann M geb Schütte 1878-1955, via https://www.wgff-tz.de/tz/ac/wesu/tz_ac_...

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 mei 1878 lag rond de 19,7 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 46%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
    • 3 maart » Bulgarije herneemt zijn onafhankelijkheid van het Ottomaanse Rijk.
    • 3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
    • 1 april » Het licht van Lange Jaap, een vuurtoren in Huisduinen, bij Den Helder wordt voor de eerste maal ontstoken. Lange Jaap is de hoogste gietijzeren toren van Europa.
    • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
    • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
  • De temperatuur op 31 mei 1955 lag tussen 8,1 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (56%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
    • 27 februari » Enrique Hormazábal maakt namens Chili de duizendste goal uit de geschiedenis van de Copa América in de wedstrijd tegen Ecuador (7-1).
    • 3 maart » Elvis Presley verschijnt voor het eerst op de (Amerikaanse) televisie.
    • 17 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético El Tanque.
    • 13 juli » Ruth Ellis is de laatste vrouw die in Engeland naar de strop wordt geleid.
    • 14 september » Oprichting van het Aartsbisdom Ouagadougou en het bisdom Koudougou in Opper-Volta.
    • 4 november » Opening van de multifunctionele arena Hovet in de Zweedse stad Stockholm.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schütte

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schütte.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schütte.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schütte (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
AnneMarie Pragt-Zoelman, "Zoelman Hake", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/zoelman-hake/I793.php : benaderd 15 februari 2026), "Margaretha Schütte (1878-1955)".