Zoelman Hake » Helena Maria (Helena Maria ) Mettrup (1802-????)

Persoonlijke gegevens Helena Maria (Helena Maria ) Mettrup 

Bron 1

Gezin van Helena Maria (Helena Maria ) Mettrup

Zij is getrouwd met Johann Bernard Arns Süllmann Ennigerloh.

Zij zijn getrouwd op 5 februari 1850 te Ennigerloh, Westfalen, Preußen, Germany, zij was toen 47 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Helena Maria (Helena Maria ) Mettrup?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Duitsland, huwelijken, 1558-1929
    Helena Maria Mettrup & Johann Bernard Arns<br>Huwelijk: 5 feb 1850<br>Echtgenote: Helena Maria Mettrup<br>  Geboorte: 20 mrt 1802<br>  Leeftijd: 47<br>  Vader: Gerhard Henrich Mettrup<br>Echtgenoot: Johann Bernard Arns<br>  Geboorte: 11 apr 1803<br>  Leeftijd: 47<br>Vader: Johann Theodor Süllmann<br>Indexeren Project (Batch) Nummer: M97572-2<br>Oorsprong systeem: Germany-EASy<br>GS film nummer: 860778<br>Referentie-ID: P 36 #1

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 maart 1802 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1802: Bron: Wikipedia
    • 25 maart » Sluiting van de Vrede van Amiens tussen Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
    • 27 maart » De Vrede van Amiens maakt een einde aan de oorlog tussen Groot-Brittannië en de Franse republiek die begonnen was met de Franse oorlogsverklaring van 1793.
    • 9 augustus » Paus Pius VII creëert één nieuwe kardinaal.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Mettrup

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Mettrup.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Mettrup.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Mettrup (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
AnneMarie Pragt-Zoelman, "Zoelman Hake", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/zoelman-hake/I5607.php : benaderd 28 januari 2026), "Helena Maria (Helena Maria ) Mettrup (1802-????)".