De temperatuur op 27 mei 1955 lag tussen 7,8 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was 3,8 mm neerslag gedurende 4,8 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
6 januari » De Katholieke Radio Omroep zendt het eerste kinderprogramma op de Nederlandse televisie uit: ‘Opstand in de kribbe', een toneelspel van de Volendammer Pé Mühren over rebellerende beelden in een kerststal.
20 april » Eerste aflevering van Swiebertje (met Joop Doderer in de hoofdrol) op de Nederlandse televisie.
11 juni » Tijdens de 24 uur van Le Mans komen 83 mensen om het leven nadat de auto van Pierre Levegh uit de baan raakt. Na het ongeluk wordt autosport verboden in Frankrijk, West-Duitsland en Zwitserland. Het verbod in Zwitserland bestaat nog steeds.
17 juli » In het Belgische Ploegsteert ontploft een niet gebruikte mijntunnel door blikseminslag. Er ontstaat een enorme krater.
5 september » Fred Kaps wordt wereldkampioen goochelen.
21 september » Voor het eerst is er een Nederlandse voetbalclub in een Europacuptoernooi actief. PSV verliest uit met 6-1 van Rapid Wien.
Trouwdag 17 januari 1986
De temperatuur op 17 januari 1986 lag tussen -1,7 °C en 5,2 °C en was gemiddeld 2,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,7 uur zonneschijn (32%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
15 februari » Een periode van onrust begint op de Filipijnen als het parlement Ferdinand Marcos aanwijst als winnaar van de verkiezingen van 8 dagen daarvoor.
28 februari » Ondertekening te Den Haag van de Europese Akte.
30 augustus » Sovjet-atleet Joeri Sedych verbetert in Stuttgart zijn eigen wereldrecord kogelslingeren (86,66 meter) met een worp van 86,74 meter.
12 september » Opening van de attractie Captain EO in Epcot.
21 december » De senaat van Uruguay keurt een wetsvoorstel goed dat strafvervolging wegens schending van de mensenrechten uitsluit.
22 december » Andrej Sacharov en zijn vrouw Jelena Bonner keren na zeven jaar ballingschap terug in Moskou.
Dag van overlijden 20 juli 2016
De temperatuur op 20 juli 2016 lag tussen 18,8 °C en 32,9 °C en was gemiddeld 25,4 °C. Er was 11,0 uur zonneschijn (68%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
11 januari » Een Canadese man die vijf jaar geleden door de Taliban in Afghanistan is ontvoerd op beschuldiging van spionage is met behulp van Qatar bevrijd, aldus minister van Buitenlandse Zaken Stefan Dion.
13 januari » Uit handen van premier Charles Michel en bondscoach Marc Wilmots neemt voetballer Sven Kums van AA Gent in de AED Studios in Lint de Belgische Gouden Schoen 2015 in ontvangst.
3 juni » Het Kosovaars voetbalelftal speelt haar eerste wedstrijd als FIFA- en UEFA-lid, een met 2-0 gewonnen oefeninterland tegen Faeröer.
31 juli » Bij een jeepongeluk in Bolivia komen zeker vijf toeristen om het leven, onder wie drie Belgen. De jeep was onderweg naar de Salar de Uyuni, de grootste zoutvlakte ter wereld, voor een meerdaagse expeditie.
21 november » Jürgen Klinsmann wordt ontslagen als bondscoach van het Amerikaans voetbalelftal.
8 december » In Laren wordt de misdaadverslaggever en crimineel Martin Kok doodgeschoten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: AnneMarie Pragt-Zoelman, "Zoelman Hake", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/zoelman-hake/I1183.php : benaderd 25 februari 2026), "Engelina Gerarda Maria "Lieneke" (Engelina Gerarda Maria "Lieneke") Sulmann (1955-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.