De temperatuur op 29 oktober 1911 lag tussen -1,9 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (79%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
26 januari » Première van de opera Der Rosenkavalier van Richard Strauss in Dresden.
14 maart » Germano Boettcher Sobrinho, Braziliaans voetbaldoelman († 1977)
31 mei » De Titanic wordt te water gelaten.
17 juni » De Universiteit van IJsland wordt gesticht.
21 augustus » De Mona Lisa wordt op klaarlichte dag gestolen uit het Louvre in Parijs.
12 december » Hoofdstad van India wordt New Delhi, dat was voordien Calcutta .
Trouwdag 14 mei 1943
De temperatuur op 14 mei 1943 lag tussen 12,4 °C en 29,7 °C en was gemiddeld 21,1 °C. Er was 14,0 uur zonneschijn (90%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
14 februari » Operatie Brandy - nachtelijke Britse commando-operatie tijdens de Tweede Wereldoorlog op Florø, een havenplaats aan de westkust van Noorwegen.
27 februari » Het Nederlandse onderzeebootmoederschip de Colombia wordt ter hoogte van Simonstad door de Duitse onderzeeboot U-516 tot zinken gebracht.
24 maart » Vrijwel alle Nederlandse artsen maken het woordje 'arts' op hun naamborden onleesbaar om geen lid te hoeven worden van de door de Duitsers ingestelde 'Artsenkamer'.
20 juni » De Duitsers voeren bij een razzia in Amsterdam 5500 joden weg naar Westerbork.
29 juli » NSB burgemeester Geert Bisschop van Schoonebeek wordt doodgeschoten door leden van het plaatselijk verzet.
10 november » Onthoofding van de rooms-katholieke priesters Johannes Prassek (32), Eduard Müller (32) en Hermann Lange (31), en de Evangelisch-Lutherse pastor Karl Friedrich Stellbrink (49) in een gevangenis in Hamburg. Ze worden de Martelaren van Lübeck genoemd.
Dag van overlijden 29 april 2006
De temperatuur op 29 april 2006 lag tussen 3,7 °C en 11,4 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 7,3 uur zonneschijn (49%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
27 mei » Paus Benedictus XVI brengt in Polen een bezoek aan Wadowice, de geboorteplaats van zijn voorganger Paus Johannes Paulus II.
9 juli » In Irkoetsk, in Rusland, stort S7 Airlines-vlucht 778 neer. Minstens 124 mensen, waaronder ook westerlingen, komen om.
8 augustus » Israël kondigt aan alle rijdende voertuigen ten zuiden van de Litani rivier in Libanon te vernietigen.
16 augustus » Leo Beenhakker debuteert als bondscoach van het Pools voetbalelftal met een 2-0 nederlaag in de vriendschappelijke interland tegen Denemarken in Odense.
31 oktober » Grote brand in metrostation De Akkers in Spijkenisse.
28 december » De Unie van Islamitische Rechtbanken wordt door troepen van het Somalische regeringsleger en het leger van Ethiopië uit de Somalische hoofdstad Mogadishu verjaagd.
Dag van begraven 4 mei 2006
De temperatuur op 4 mei 2006 lag tussen 12,3 °C en 26,3 °C en was gemiddeld 20,2 °C. Er was 9,7 uur zonneschijn (64%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
22 februari » Het Australisch voetbalelftal speelt tegen Bahrein zijn eerste officiële wedstrijd als lid van de Asian Football Confederation.
3 mei » Vliegtuigcrash in de Zwarte Zee. Een Airbus A320 van Armavia, een Armeense luchtvaartmaatschappij, stort tijdens slecht weer in de Zwarte Zee. Alle 113 inzittenden komen om.
21 mei » In een referendum in Montenegro kiest 55,5% voor het afscheiden van Servië.
6 juni » De datum van vandaag wordt geschreven als 6-6-6 ofwel 666, wat het Getal van het Beest is. Duizenden christenen wereldwijd bidden voor afkering van het kwaad.
8 augustus » De Arabische Liga uit haar zorgen over de Libanon-crisis bij de Verenigde Naties.
3 december » Bojko Borisov richt de centrum-rechtse politieke partij Burgers voor Europese Ontwikkeling van Bulgarije op.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Willem Aerts", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/willem-aerts/I4446.php : benaderd 15 januari 2026), "Gerrit Kamphuis (1911-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.