De temperatuur op 19 april 1926 lag tussen 5,1 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 13,4 mm neerslag. Er was 0,9 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
19 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Sogndal Idrettslag, het latere Sogndal Fotball.
9 maart » Oprichting van de Noorse voetbalclub Strindheim IL uit Trondheim.
13 juni » In de Estische hoofdstad Tallinn wordt het Kadrioru Stadion geopend.
23 juli » De Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen (NMBS) wordt opgericht.
25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
10 december » Edmund Germer krijgt octrooi op de fluorescentielamp (tl-lamp).
Trouwdag 9 juli 1954
De temperatuur op 9 juli 1954 lag tussen 8,0 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 6,1 uur zonneschijn (37%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
1 februari » In Doetinchem wordt profvoetbalclub De Graafschap opgericht.
1 maart » De Verenigde Staten brengen de waterstofbom Castle Bravo tot ontploffing tijdens een kernproef.
11 april » In België worden verkiezingen gehouden voor een nieuwe samenstelling van Kamer en Senaat.
14 augustus » Eerste wedstrijd in het betaald voetbal in Nederland gaat tussen Alkmaar '54 en Sportclub Venlo. Het eerste doelpunt wordt gemaakt door Klaas Smit. De wedstrijd eindigt in 3-0 voor de ploeg uit Alkmaar.
31 oktober » De Duitse televisiezender Das Erste (Erstes Deutsches Fernsehen) begint met landelijke uitzendingen.
22 december » Oprichting van de Russische voetbalclub Baltika Kaliningrad.
Dag van overlijden 9 december 2014
De temperatuur op 9 december 2014 lag tussen -2,1 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 2,2 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,7 uur zonneschijn (47%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
1 januari » Het verbod om alcoholische dranken te verkopen of te schenken aan jongeren in Nederland (vastgelegd in de Drank- en Horecawet) is verhoogd van 16 tot 18 jaar.
10 februari » Het stoffelijk overschot van de Nederlandse minister van Staat Els Borst wordt gevonden bij haar woning in Bilthoven. Uit onderzoek blijkt dat zij door een misdrijf om het leven is gebracht op 8 februari.
24 maart » Russische militairen nemen de legerbasis Feodosija in. Oekraïne besluit zijn militairen uit de Krim terug te trekken. De Autonome Republiek de Krim voert de Russische roebel in.
13 april » De Nederlandse wielrenner Niki Terpstra wint Parijs-Roubaix.
10 mei » Het Zuid-Afrikaanse leger maakt een einde aan gewelddadige protesten in een wijk in Johannesburg.
3 augustus » KNVB Bekerwinnaar PEC Zwolle verslaat in Amsterdam met 1-0 landskampioen AFC Ajax en wint daardoor voor de eerste keer de Johan Cruijff Schaal.
Dag van begraven 13 december 2014
De temperatuur op 13 december 2014 lag tussen 0,8 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 4,7 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
10 februari » Op de Olympische Winterspelen van Sotsji wint Michel Mulder, als eerste Nederlander in de geschiedenis, goud op de 500 meter schaatsen. Hij blijft landgenoot Jan Smeekens twaalf duizendste seconde voor. Mulders tweelingbroer Ronald wint het brons.
22 februari » Nadat president Viktor Janoekovytsj van Kiev naar Charkov is gevlucht, stemt het Oekraïense parlement in met het afzetten van de president en organisatie van presidentsverkiezingen op 25 mei 2014. Joelia Tymosjenko wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
4 april » De Tungurahua-vulkaan in Ecuador spuwt tijdens een korte, explosieve uitbarsting een kolom van as tot wel 10 kilometer hoogte de lucht in.
23 mei » Na acht seizoenen wordt in Nederland de laatste aflevering uitgezonden van het praatprogramma Pauw & Witteman.
24 mei » Vier mensen worden neergeschoten bij een schietpartij aan het Joods Museum van België aan de Zavel in de Belgische hoofdstad Brussel.
28 september » Er vallen drie doden en 24 gewonden wanneer een monstertruck het publiek inrijdt bij een evenement in de Nederlandse plaats Haaksbergen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Willem Aerts", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/willem-aerts/I30530.php : benaderd 6 maart 2026), "Hendrik van Steeg (1926-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.