Stamboom van Spijk en haar vele voorouders » Johannes Blonk (1889-1940)

Persoonlijke gegevens Johannes Blonk 

Bron 1
  • Hij is geboren op 22 september 1889 in Katwijk, ZH, NL.Bron 2
  • Beroep: matroos koopvaardij.
  • (oorlogsslachtoffer) : ja - word vermeld op Erelijst gevalenen 2de Kamer.Bron 1
  • Hij is overleden op 1 juli 1940 in Atlantische Oceaan, hij was toen 50 jaar oud.Bronnen 3, 4
    De Amstelland (kapitein C.S.T. van Rietbergen) vertrekt uit Southampton (VK) op 29 juni 1940 in ballast, met bestemming Dakar (Senegal) en Buenos Aires (Argentinië). Na het vertrek sluit het schip aan bij konvooi OA-175.
    Rond het middaguur op 1 juli vaart het konvooi op ongeveer 380 mijl ten zuidwesten van Lands End. De Duitse onderzeeboot U-65 (Kapitän leutnant Hans-Gerrit von Stockhausen) heeft het konvooi echter ontdekt en vuurt zijn laatste torpedo af. De Amstelland wordt geraakt aan stuurboordzijde in het achterschip. Door de explosie wordt matroos Blonk overboord geslagen en verdrinkt.
    Gedeelde notitie: Oorlogsslachtoffer 1940-1945

    Bron: Oorlogs Graven Stichting Tekst: Gedenkboek 38
    Bron: Katwijk Overlijden BS Tekst: akte 1950 nr. 119
    Bron: www.erelijst.nl/ Tekst: Zijn naam komt voor in de erelijst gevallenen van de tweede kamer der staten generaal
    Bron: Op zee gebleven 1919-2018 Tekst: pagina 202
  • Een kind van Leendert Blonk en Neeltje van Holst

Gezin van Johannes Blonk

Hij is getrouwd met Trijntje van Duijn.

Zij zijn getrouwd op 18 mei 1911 te Katwijk, ZH, NL, hij was toen 21 jaar oud.Bron 5


Kind(eren):

  1. Leendert Blonk  1911-1983 
  2. Neeltje Blonk  1915-1918
  3. OG Blonk  1917-1917
  4. Cornelis Blonk  1920-1979 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Blonk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Blonk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Blonk

Johannes Blonk
1889-1940

1911
Neeltje Blonk
1915-1918
OG Blonk
1917-1917

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Erelijst van gevallenen 1940 - 1945 Johannes Blonk
  2. (Niet openbaar)
  3. Katwijk 1950 ov119
  4. Oorlogsgraven Stichting Johannes Blonk
  5. Katwijk 1911 hw24

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 september 1889 lag rond de 8,9 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Benjamin Harrison wordt beëdigd als 23e president van de Verenigde Staten
    • 6 mei » De Eiffeltoren wordt officieel geopend.
    • 27 juni » Huwelijk van prins Willem van Hohenzollern en prinses Maria Theresia van Bourbon in Slot Sigmaringen.
    • 8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
    • 2 november » North Dakota en South Dakota worden staten van de Verenigde Staten.
    • 11 november » Washington wordt een staat van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 18 mei 1911 lag tussen 10,3 °C en 16,6 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 13 februari » Oprichting van de Kroatische voetbalclub HNK Hajduk Split.
    • 16 maart » Oprichting van de Hongaarse voetbalclub Vasas SC Boedapest.
    • 1 september » Anthony Fokker maakt voor het eerst een vlucht boven Haarlem met zijn eendekker Spin III.
    • 7 september » Franse rechercheurs arresteren Guillaume Apollinaire op verdenking van diefstal van de Mona Lisa.
    • 23 oktober » Italiaans-Turkse Oorlog: Kapitein-Vlieger Carlos Piazza steeg op 23 oktober 1911 om 06:19 uur met zijn Blériot XI op voor een verkenningsvlucht, om zo de Turks-Arabische opmars te lokaliseren. Hierdoor legde Kapitein-Vlieger Carlos Piazza de eerste oorlogsvlucht af in de geschiedenis en was de Blériot XI het eerste militaire vliegtuig dat ingezet werd tijdens een oorlog. Gevolgd door Kapitein-Vlieger Ricardo Moizo in een Nieuport.
    • 30 oktober » In Brussel vindt onder leiding van Hendrik Lorentz de allereerste Solvay-conferentie plaats.
  • De temperatuur op 1 juli 1940 lag tussen 14,1 °C en 22,9 °C en was gemiddeld 18,0 °C. Er was 7,0 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het ??. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 30 januari » De zesde Elfstedentocht wordt verreden.
    • 14 maart » Dzsingisz Gabor, Nederlands politicus en bestuurder
    • 26 maart » De vliegers Noomen en De Vries halen in hun Fokker G.I-jachtkruiser een Whitley-bommenwerper van de Britse RAF neer die het Nederlandse luchtruim schendt.
    • 31 oktober » Vier Belgische ministers (Albert de Vleeshauwer, Camille Gutt, Hubert Pierlot en Paul-Henri Spaak) vormen een regering in ballingschap (België in de Tweede Wereldoorlog)
    • 5 november » In de Verenigde Staten wordt Franklin Delano Roosevelt voor de derde keer verkozen tot President van de Verenigde Staten.
    • 29 december » Duitsland begint met bombardementen op doelen in het Verenigd Koninkrijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Blonk

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Blonk.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Blonk.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Blonk (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I99678.php : benaderd 5 januari 2026), "Johannes Blonk (1889-1940)".