De temperatuur op 26 juni 1908 lag tussen 9,4 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
1 februari » Koning Karel I van Portugal en de kroonprins Lodewijk Filips, hertog van Braganza worden in Lissabon vermoord door republikeinen.
1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
18 juni » In Nature wordt door A. A. Campbell Swinton een volledig elektronisch televisiesysteem beschreven.
20 juni » Melitta Bentz, een huisvrouw uit Dresden neemt een patent op de koffiefilter.
19 juli » Oprichting van Rotterdamse voetbalclub Feijenoord.
25 juli » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub LASK Linz.
Dag van overlijden 18 januari 1991
De temperatuur op 18 januari 1991 lag tussen -2,5 °C en 4,4 °C en was gemiddeld -0,1 °C. Er was 6,7 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
27 januari » De politieke partij PSP wordt officieel opgeheven; de partij gaat samen met de CPN, EVP en PPR op in GroenLinks.
15 april » De Oost-Europa Bank wordt opgericht.
28 juni » Paus Johannes Paulus II creëert 22 nieuwe kardinalen, onder wie de Australische oud-nuntius in Nederland Edward Idris Cassidy.
6 augustus » Tim Berners-Lee publiceert bestanden met de beschrijving van zijn ideeën voor het Wereldwijd web. De eerste pagina van het wereldwijde web verschijnt.
29 augustus » President Étienne Eyadéma van Togo stemt in met de invoering van hervormingen die moeten leiden tot een democratie in de West-Afrikaanse staat.
14 december » Bokser Arnold Vanderlyde en schoonspringer Edwin Jongejans delen de eretitel Nederlands Sportman van het jaar. Bij de vrouwen gaat de titel naar schaatsster en wielrenster Ingrid Haringa.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I98293.php : benaderd 21 februari 2026), "Maartje den Ouden (1908-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.