De temperatuur op 30 oktober 1933 lag tussen -3,5 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 4,3 mm neerslag gedurende 3,7 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
28 februari » Met de Rijksdagbrandverordening komt er een eind aan vele vrijheden in het Duitse Rijk.
30 juni » Een massale demonstratie in Antwerpen tegen oorlog en fascisme.
14 juli » In Duitsland worden alle politieke partijen behalve de NSDAP verboden.
22 juli » Wiley Post wordt de eerste persoon die alleen om de wereld vliegt. Hij legt 25 094km af in 7 dagen, 18 uur en 45 minuten.
7 augustus » Begin van de Genocide van Simele. Het Irakese leger vernietigt, onder toezicht van de Britten, tientallen Assyrische dorpen en vermoordt daarbij duizenden Assyriërs.
25 augustus » Wielrenner Jan van Hout rijdt op de baan van Roermond een nieuw werelduurrecord.
Dag van overlijden 8 mei 2017
De temperatuur op 8 mei 2017 lag tussen 4,3 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,4 uur zonneschijn (42%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
2 januari » Darter Michael van Gerwen is voor de tweede keer in zijn leven wereldkampioen. Hij versloeg in de finale de Schotse titelverdediger Gary Anderson met 7-3.
9 januari » De film Elle van regisseur Paul Verhoeven wint twee Golden Globes. La La Land wint er zeven.
10 juni » Bij atletiekwedstrijden in Zweibrücken scherpt Menno Vloon het Nederlands record polsstokhoogspringen aan, van 5,81 tot 5,85 meter.
6 augustus » Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal wint het Europees kampioenschap in eigen land. De Oranje-dames verslaan in de finale in Enschede Denemarken met 4-2.
8 oktober » Mohamed Salah leidt zijn vaderland Egypte met twee doelpunten tegen Congo (2-1) naar het WK voetbal 2018 in Rusland.
12 oktober » Het wassen beeld van vlogger Enzo Knol wordt onthuld in Madame Tussauds Amsterdam. Hij is de eerste Nederlandse vlogger die een wassen beeld krijgt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I93030.php : benaderd 14 maart 2026), "Agatha Hendrica Cornelia Kniest (1933-2017)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.