Stamboom van Spijk en haar vele voorouders » Margaretha Zuurmond (1878-1944)

Persoonlijke gegevens Margaretha Zuurmond 


Gezin van Margaretha Zuurmond

(1) Zij is getrouwd met Pieter Gijsbertus Johannes Brinkman.

Zij zijn getrouwd op 5 februari 1902 te Den Haag, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 24 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):



(2) Zij is getrouwd met Anthonie Jan van Abshoven.

Zij zijn getrouwd op 21 november 1913 te Den Haag, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 35 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Margaretha Zuurmond?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Margaretha Zuurmond

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Margaretha Zuurmond

Jacob de Mos
1829-????

Margaretha Zuurmond
1878-1944

(1) 1902
(2) 1913

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Den Haag 1902 hw170
  2. Zeist 1944 ov262
  3. Den Haag 1913 hw2416

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 november 1913 lag tussen 7,1 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Oprichting van voetbalclub AGOVV.
    • 28 augustus » Koningin Wilhelmina opent het Vredespaleis in Den Haag.
    • 4 september » Huwelijk van ex-koning Emanuel II van Portugal en prinses Augusta Victoria van Hohenzollern-Sigmaringen in Sigmaringen.
    • 9 september » Tijdens onweer komt een zeppelin in de Noordzee terecht, 14 bemanningsleden komen om. Dit is het eerste dodelijke ongeval met een zeppelin.
    • 10 september » Eerste autoweg van kust tot kust wordt geopend in de Verenigde Staten.
    • 24 december » Groot spoorwegongeval bij Hooghalen.
  • De temperatuur op 16 april 1944 lag tussen 9,2 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 8,1 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 4,5 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 22 februari » Het centrum van Nijmegen wordt getroffen door een bombardement door Amerikaanse vliegers die denken dat het de Duitse stad Kleef is. Er vallen ongeveer 800 doden en de binnenstad wordt grotendeels weggevaagd.
    • 18 maart » Tweede Wereldoorlog: nazi-troepen bezetten Hongarije.
    • 10 juni » In het Franse dorp Oradour-sur-Glane worden bijna alle inwoners (642) afgeslacht door het eerste regiment 'Der Führer' van de 2. SS-Panzer-Division Das Reich.
    • 2 september » Tweede Wereldoorlog: Anne Frank en haar familie worden op de laatste transporttrein van Kamp Westerbork naar Auschwitz gezet. Drie dagen later komen ze aan.
    • 4 september » Tweede Wereldoorlog: de geallieerde troepen bevrijden Antwerpen, maar de Scheldemonding blijft nog weken bezet.
    • 31 oktober » Oprichting van de MARVA, de Marine Vrouwen Afdeling.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Zuurmond

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Zuurmond.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Zuurmond.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Zuurmond (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I82188.php : benaderd 20 februari 2026), "Margaretha Zuurmond (1878-1944)".