Stamboom van Spijk en haar vele voorouders » Willem de Mol (1903-1915)

Persoonlijke gegevens Willem de Mol 

  • Hij is geboren op 17 februari 1903 in Katwijk, ZH, NL.Bron 1
  • Hij is overleden op 26 juni 1915 in Op zee, hij was toen 12 jaar oud.Bron 1
    akte 1922 nr 51
    Gedeelde notitie:
    KW 147 "Wilhelmina III"
    Op 26 juni 1915 was het dik van de mist. Tijdens het halen van de vleet in de vroege ochtend werd de logger overvaren door de Britse kruiser PRINCESS ROYAL. Daar achter voeren nog twee torpedojagers die ook over het zinkende schip voeren. Van de 14 bemanningsleden zijn er vier gered door twee terug varende Torpedojagers. Zij werden in Cromarty aan wal gezet.
    De bemanningsleden die omkwamen waren;
    Kok Willem van Beelen, 40 jaar, Katwijk
    Matroos Pieter Guijt, 45 jaar Katwijk
    Matroos Jacob de Best, 30 jaar, Katwijk
    Matroos Klaas van der Plas, 17 jaar, Katwijk
    Matroos Willem de Mol, 41 jaar, Katwijk
    Matroos Arie Spierenburg, 30 jaar, Sassenheim
    Matroos Anton van der Brugge, 18 jaar, Sassenheim
    Matroos Jacob Wolters, 18 jaar, Wassenaar
    Matroos Jacobus de Regt, 25 jaar, Terneuzen
    Jongen Willem de Mol, 12 jaar, Katwijk
    Gered zijn:
    Schipper Willem van der Plas
    Schippersmaat Jeroen den Hollander
    Jongen N. van Beelen Wzn
    matroos Arie Wassenaar, 15 jaar
  • Een kind van Willem de Mol en Zoetje de Jong

Gezin van Willem de Mol

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem de Mol?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem de Mol

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem de Mol

Dirk de Mol
1847-1911
Dirkje Keus
1838-????
Willem de Mol
1873-1915

Willem de Mol
1903-1915


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 februari 1903 lag tussen -5,2 °C en 4,8 °C en was gemiddeld -0,1 °C. Er was 5,2 uur zonneschijn (52%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 18 januari » Guglielmo Marconi brengt een radioverbinding tot stand tussen de Verenigde Staten en Engeland. Het was een bericht in morse van president Theodore Roosevelt aan de Engelse koning Edward VII.
    • 3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
    • 16 juni » Apotheker Caleb Bradham brouwt zijn eerste flesje Pepsi-Cola.
    • 1 juli » Vertrek van de eerste Ronde van Frankrijk.
    • 4 augustus » Kardinaal Giuseppe Sarto wordt gekozen tot Paus Pius X.
    • 16 oktober » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Santiago Morning.
  • De temperatuur op 26 juni 1915 lag tussen 10,5 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 16,4 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 6,1 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De Verenigde Staten bezetten Haïti.
    • 16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
    • 3 maart » Oprichting van de National Advisory Committee for Aeronautics (NACA), de voorganger van de NASA.
    • 25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
    • 24 juli » De stoomboot Eastland slaat om bij Chicago als bijna alle passagiers naar één zijde van het schip lopen: 844 mensen komen om.
    • 25 september » Begin van de Slag bij Loos.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Mol

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Mol.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Mol.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Mol (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I72855.php : benaderd 9 januari 2026), "Willem de Mol (1903-1915)".