Stamboom van Spijk en haar vele voorouders » Johannes Ensing (1914-1916)

Persoonlijke gegevens Johannes Ensing 


Gezin van Johannes Ensing

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Ensing?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Ensing

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Ensing

Bareld Ensing
1853-????
Mina Veenhuis
1858-????

Johannes Ensing
1914-1916


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Eelde 1916 ov24

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 februari 1914 lag tussen 3,0 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 1,1 mm neerslag. Er was 6,6 uur zonneschijn (64%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De eerste regelmatige luchtlijn ter wereld wordt in Florida in gebruik genomen.
    • 7 april » De 'Vereeniging tot stichting en exploitatie van vakantie-oorden in Nederland "Zomers Buiten"' wordt opgericht in Amsterdam.
    • 12 april » Wielrenner Piet van Nek sr. komt zwaar ten val op de wielerbaan van Leipzig. Twee dagen later overlijdt hij.
    • 23 juli » Oostenrijk-Hongarije stelt een ultimatum aan Servië. Het land krijgt 48 uur om te voldoen aan een aantal onmogelijke Oostenrijkse eisen. Een oorlog lijkt onvermijdelijk. (Juli-ultimatum)
    • 28 juli » De Eerste Wereldoorlog, ook de Wereldoorlog of de Grote Oorlog genoemd, breekt uit.
    • 10 oktober » Onder druk van Duitse bombardementen, werd de officiële overgave van Antwerpen ondertekend door de Antwerpse burgemeester, Jan De Vos.
  • De temperatuur op 5 oktober 1916 lag tussen 13,4 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 3,7 mm neerslag. Er was 1,8 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Wales wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Cardiff en het Bisdom Menevia.
    • 18 april » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub CF Atlante.
    • 24 april » Easter Rising in Ierland.
    • 20 augustus » Het Amerikaans voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis. In en tegen Zweden wordt met 3-2 verloren.
    • 29 november » Hussein wordt uitgeroepen tot koning van de Arabieren
    • 15 december » Einde van de Slag om Verdun.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1909 » Heinz Erhardt, Duits komiek, muzikant, entertainer, acteur en dichter († 1979)
  • 1910 » Helmut Salden, Duits-Nederlands letter- en boekenontwerper († 1996)
  • 1913 » Steven Mathijs Snouck Hurgronje, Nederlands burgemeester (overleden 1998
  • 1914 » Angel Nakpil, Filipijns architect († 1980)
  • 1916 » Tim, Braziliaans voetballer en trainer († 1984)
  • 1919 » Piet Stam, Nederlands zwemmer († 1996)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Ensing

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ensing.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ensing.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ensing (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I57248.php : benaderd 12 januari 2026), "Johannes Ensing (1914-1916)".