Stamboom van Spijk en haar vele voorouders » Peppijn II van Herstal . (d'Heristal) de Jonge, Middelste of de Dikke (± 645-714)

Persoonlijke gegevens Peppijn II van Herstal . (d'Heristal) de Jonge, Middelste of de Dikke 

  • Hij is geboren rond 645 in Herstal, Andenne, Brabant, BE.Bron 1
  • Beroep: hofmeier.Bron 1
  • (kinderen) : Hij was de stichter van de Carolinisch dynastie van heersers over (groot-) Frankrijk..
  • (kinderen) .Bron 2
    Leven
    Door de mislukte staatsgreep van zijn oom Grimoald was zijn familie in politieke ongenade gevallen, waarbij veel prominente familieleden, onder wie zijn vader, gedood waren. Pepijn had nog wel de omvangrijke familiebezittingen langs de Maas en de Moezel. Door zijn huwelijk met Plectrudis (rond 670) verwierf hij nog meer bezittingen aan de Moezel en in de Eifel. Ook wist hij veel prestige terug te winnen door Gundewin te doden, de moordenaar van zijn vader.[2]

    In 679 was Pepijn een van de leidende edelen in AustrasiäA<. Samen met Martin van Laon leidde hij het verzet tegen de hofmeier Ebroin van NeustriäA< en BourgondiäA<, die ook de macht in AustrasiäA< wilde verwerven. De AustrasiäA
    In 695 versloeg hij de Friezen, onder aanvoering van Radboud, in de Slag bij Dorestad en veroverde hij alle gebieden ten zuiden van de Rijn. Aan de missionaris Willibrord gaf hij een oud Romeins fort, nu de stad Utrecht, als steunpunt voor zijn zending onder de Friezen. Ook onderwierp hij de Alemannen. In 691 deed hij een schenking aan de abdij van Sint-Arnulf te Metz. In 695 benoemde hij zijn zoon Grimoald II tot hofmeier in NeustriäA< en zijn zoon Drogo tot hofmeier in BourgondiäA<.
  • Hij is overleden op 16 december 714 in Jupille sur Meuse, Nouvelle-Aquitaine,, Friesland, Nederland.Bron 1
  • Hij is begraven in Metz, Est Moselle, F.
    Hij werd begraven in de abdij van Sint-Arnulf (zijn grootvader) in Metz.
  • Een kind van Ansegisus van Austracië en Beggule van Austracië

Gezin van Peppijn II van Herstal . (d'Heristal) de Jonge, Middelste of de Dikke

(1) Hij is getrouwd met Alpaide van Austracië.

Zij zijn getrouwd rond 689.


Kind(eren):

  1. Karel Martel  689-741 


(2) Hij is getrouwd met Plectrudis.

Zij zijn getrouwd rond 670.


Kind(eren):

  1. Drogo van Herstal  ± 670-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Peppijn II van Herstal . (d'Heristal) de Jonge, Middelste of de Dikke?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Peppijn II van Herstal . (d'Heristal) de Jonge, Middelste of de Dikke

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Peppijn II van Herstal

Doda van Schelde
± 590-????
Ida van Nijvel
± 591-652

Peppijn II van Herstal
± 645-714

(1) ± 689
(2) ± 670

Plectrudis
± 650-725


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. website http://www.rijerkerk/
  2. Wikipedia over Pepijn II

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Van Herstal


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I3774.php : benaderd 2 januari 2026), "Peppijn II van Herstal . (d'Heristal) de Jonge, Middelste of de Dikke (± 645-714)".