De temperatuur op 6 maart 1888 lag rond de 3,0 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
4 juli » De Belgische bankbiljetten worden tweetalig en het Belgisch Staatsblad wordt gedeeltelijk in het Nederlands gepubliceerd.
21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
Trouwdag 1 december 1915
De temperatuur op 1 december 1915 lag tussen 4,8 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 7,8 mm neerslag. Er was 0,6 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 april » De Duitsers torpederen het Nederlandse stoomschip Katwijk.
24 april » De Armeense Genocide begint.
7 mei » De RMS Lusitania wordt getorpedeerd door een Duitse onderzeeboot.
1 juli » Oprichting van de Luxemburgse voetbalclub Avenir Beggen.
25 september » Begin van de Slag bij Loos.
28 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Kout-El-Mara in Mesopotamië.
Dag van overlijden 14 januari 1967
De temperatuur op 14 januari 1967 lag tussen 5,3 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
14 januari » In Togo trekt het leger de macht naar zich toe en wordt generaal Étienne Eyadéma president en minister van Defensie.
22 mei » Het warenhuis Innovation in het centrum van Brussel brandt volledig uit. Het is de meest rampzalige brand in de Belgische geschiedenis met 323 doden en vermisten en 150 gewonden.
28 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fylkir Reykjavík.
4 juni » Bisschopswijding van Jean Hengen, bisschop-coadjutor van Luxemburg.
5 juni » Begin van de Zesdaagse Oorlog.
2 augustus » Lunar Orbiter 5 wordt gelanceerd. Hij komt in zijn baan om de maan op 4 augustus.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I20543.php : benaderd 23 februari 2026), "Johanna Drop (1888-1967)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.