De temperatuur op 19 september 1911 lag tussen 9,1 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
26 januari » Première van de opera Der Rosenkavalier van Richard Strauss in Dresden.
14 maart » Germano Boettcher Sobrinho, Braziliaans voetbaldoelman († 1977)
31 mei » De Britse fysicus Ernest Rutherford presenteert een nieuw atoommodel.
29 september » Begin van de Italiaans-Turkse Oorlog.
23 oktober » Italiaans-Turkse Oorlog: Kapitein-Vlieger Carlos Piazza steeg op 23 oktober 1911 om 06:19 uur met zijn Blériot XI op voor een verkenningsvlucht, om zo de Turks-Arabische opmars te lokaliseren. Hierdoor legde Kapitein-Vlieger Carlos Piazza de eerste oorlogsvlucht af in de geschiedenis en was de Blériot XI het eerste militaire vliegtuig dat ingezet werd tijdens een oorlog. Gevolgd door Kapitein-Vlieger Ricardo Moizo in een Nieuport.
26 oktober » De arts Sun Yat-sen wordt uitgeroepen tot president van de Chinese republiek.
Trouwdag 8 juni 1933
De temperatuur op 8 juni 1933 lag tussen 11,7 °C en 23,7 °C en was gemiddeld 18,0 °C. Er was 14,1 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
18 juni » Opening van het Stade Félix Bollaert in Lens, Frankrijk.
25 juni » Vrijgave van de Verklaring van Feiten door Jehova's getuigen in nazi-Duitsland.
14 juli » In Duitsland worden alle politieke partijen behalve de NSDAP verboden.
5 december » Einde van de drooglegging in de Verenigde Staten.
6 december » Een federale rechter in de Verenigde Staten beslist dat Ulysses van James Joyce niet aanstootgevend is.
Dag van overlijden 27 september 1996
De temperatuur op 27 september 1996 lag tussen 11,6 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 7,0 mm neerslag gedurende 4,4 uur. Er was 5,6 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
28 februari » Een hevige brand in een loods met chemicaliën brengt Rotterdam in een crisissfeer.
29 februari » Een vliegtuigcrash in de Andes (Peru) kost aan 123 mensen het leven.
30 juni » Duitsland wint in Londen het EK voetbal door Tsjechië in de finale met 2-1 te verslaan. In de verlenging maakt Oliver Bierhoff de zogeheten golden goal.
1 augustus » Amerika wint het eerste olympische voetbaltoernooi voor vrouwen door China in de finale met 2-1 te verslaan.
25 september » Een Douglas DC-3 (Dakota) van de Dutch Dakota Association stort neer, waarbij alle 32 inzittenden om het leven komen. Het ongeluk staat bekend als de Dakotaramp.
8 december » De commerciële Nederlandse zender Sport 7 zendt voor het laatst uit.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I136218.php : benaderd 18 januari 2026), "Harm Sloots (1911-1996)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.