De temperatuur op 19 september 1904 lag tussen 4,2 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 11,2 uur zonneschijn (90%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
12 februari » In Amsterdam wordt de eerste tentoonstelling van de Rijwiel- en Automobielindustrie (RAI) geopend.
17 februari » Première van de opera Madama Butterfly van Giacomo Puccini in het Teatro alla Scala in Milaan.
3 maart » Keizer Wilhelm II van Duitsland wordt de eerste persoon die een politieke opname maakt met behulp van Thomas Edisons cilinder.
14 maart » Isabella Richaards, Surinaams politica († 1985)
16 juni » Op deze dag speelt het boek Ulysses van James Joyce zich af.
15 november » Gillette verwerft patent op het veiligheidsscheermes
Trouwdag 29 april 1931
De temperatuur op 29 april 1931 lag tussen 1,9 °C en 12,6 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 3,0 uur. Er was 4,5 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
14 april » Koning Alfonso XIII van Spanje afgezet. Uitroeping van de republiek.
21 augustus » Oprichting van de Portugese voetbalclub FC Famalicão.
17 september » RCA brengt zijn eerste grammofoonplaat uit.
26 november » De Vlaamse Geschiedkundige Kring van Gent wordt opgericht.
14 december » In Utrecht wordt de Nationaal-Socialistische Beweging opgericht door Anton Mussert en Cees van Geelkerken.
Dag van overlijden 14 oktober 1990
De temperatuur op 14 oktober 1990 lag tussen 14,1 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 16,9 °C. Er was 2,6 uur zonneschijn (24%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
11 juni » Voor zijn rol in het Iran-Contra-affaire wordt admiraal John Poindexter, de voormalige Nationaal Veiligheidsadviseur van de Verenigde Staten, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf.
1 juli » Oprichting van voetbalclub FC Zwolle als voortzetting van PEC, PEC Zwolle en PEC Zwolle'82.
22 juli » Greg LeMond verdedigt met succes zijn titel in de 77ste editie van de Ronde van Frankrijk. De Amerikaanse wielrenner eindigt vóór Claudio Chiappucci (Italië) en Erik Breukink (Nederland).
9 september » Samuel Doe, de president van Liberia, wordt in Monrovia door de rebellen van Prince Yormie Johnson verwond en gevangengenomen. Doe wordt gefolterd en later vermoord.
1 oktober » In het Sovjet-Russische parlement wordt de "Wet over gewetensvrijheid en religieuze organisaties" door een grote meerderheid goedgekeurd.
11 december » Het door nationalisten gedomineerde parlement van Georgië heft de autonomie op van Zuid-Ossetië en daar de noodtoestand afgekondigd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I131193.php : benaderd 7 januari 2026), "Hugo Kijne (1904-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.