Stamboom van Spijk en haar vele voorouders » Arent Tymens Dilling (± 1640-> 1731)

Persoonlijke gegevens Arent Tymens Dilling 


Gezin van Arent Tymens Dilling

Hij is getrouwd met Grieta Bronniger Hamming.

Zij zijn getrouwd op 10 november 1667 te Gasselte, Aa en Hunze, DR, NL.Bron 2


Kind(eren):

  1. Lutgertje Arents Dilling  ± 1675-????
  2. Willem Arents Dilling  ± 1680-????
  3. Marchje Arents Dilling  ± 1680-????

Gebeurtenis (huw info).

Huwelijksdatum: 10-11-1667;
Bruidegom: Arendt Dillinga; herkomst: GasselteDrewen...
Bruid: Gretijn Hammingha; herkomst: Gasselte

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arent Tymens Dilling?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Arent Tymens Dilling

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Arent Tymens Dilling

Tymen Dilling
± 1610-????
Geessien Teenge
± 1610-????

Arent Tymens Dilling
± 1640-> 1731

1667

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Drents genealogisch Jaarboek 1999 p125
  2. Gasselte DTOB48 p105

Historische gebeurtenissen

  • Van 1650 tot 1672 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Eerste Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1667: Bron: Wikipedia
    • 6 juni » Een oorlogsvloot van de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden onder het bevel van admiraal Michiel de Ruyter bereikt in Engeland de monding van de Theems, waarna de imponerende Tocht naar Chatham begon.
    • 15 juni » Jean Baptiste Denis voert de eerste bloedtransfusie bij een mens uit.
    • 16 juni » Door de Staten-Generaal van Nederland wordt octrooi verleend aan Christiaan Huygens voor het door hem uitgevonden slingeruurwerk.
    • 19 juni » De tocht naar Chatham vangt aan. Bij deze succesvolle Nederlandse aanval op Engeland tijdens de Tweede Engels-Nederlandse Oorlog wordt een aanzienlijk deel van de Engelse vloot in brand gestoken en het vlaggenschip van de Engelse vloot, de HMS Royal Charles wordt buitgemaakt.
    • 20 juni » Kardinaal Giulio Rospigliosi wordt gekozen tot Paus Clemens IX.
    • 31 juli » De Vrede van Breda wordt gesloten, waarmee de Tweede Engels-Nederlandse Oorlog ten einde komt.

Over de familienaam Dilling

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dilling.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dilling.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dilling (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I1267.php : benaderd 7 januari 2026), "Arent Tymens Dilling (± 1640-> 1731)".