1 januari » In Duitsland wordt het Bürgerliches Gesetzbuch van kracht.
27 februari » De Britse Labour Party wordt opgericht
14 maart » De Nederlandse botanicus Hugo de Vries brengt de erfelijkheidswetten van Mendel opnieuw onder de aandacht.
30 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalbond ("Asociación Uruguaya de Fútbol")
11 augustus » Oprichting van de Braziliaanse voetbalclub AA Ponte Preta.
26 augustus » Roeiers François Brandt en Roelof Klein winnen het eerste Nederlandse olympisch goud.
Trouwdag 15 februari 1949
De temperatuur op 15 februari 1949 lag tussen 7,5 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
23 april » Nederland annexeert delen van Duitsland als compensatie voor geleden oorlogsschade. De meeste geannexeerde gebieden zijn in 1963 weer teruggegeven.
4 mei » Bij de Superga-vliegramp komt het hele elftal van voetbalclub Torino om het leven.
11 mei » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties verleent met resolutie 273 het lidmaatschap van de VN aan Israël.
2 juli » Pete Felleman presenteert de eerste hitparade op de Nederlandse radio.
21 september » Communisten roepen de Volksrepubliek China uit.
13 december » De Knesset stemt voor het verplaatsen van de hoofdstad van Israël naar Jeruzalem.
Dag van overlijden 8 september 1960
De temperatuur op 8 september 1960 lag tussen 10,4 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 3,5 uur zonneschijn (27%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
18 april » Eerste testuitzending van de V.R.O.N. (=Radio Veronica).
30 juni » Ondertekening van de onafhankelijkheidsakte van Congo door Patrice Lumumba en Gaston Eyskens.
9 juli » Sovjet-leider Nikita Chroetsjov dreigt de Verenigde Staten met een raketaanval als het communistische bewind op Cuba wordt aangevallen.
10 juli » De Sovjet-Unie wint in Parijs de allereerste Europese titel door Joegoslavië na verlenging met 2-1 te verslaan in de finale van het EK voetbal.
13 augustus » De Centraal-Afrikaanse Republiek verklaart zich onafhankelijk van Frankrijk.
8 oktober » Het eerste nummer van TeleVizier verschijnt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I117916.php : benaderd 26 februari 2026), "Jacob Guijt (1900-1960)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.