Stamboom van Spijk en haar vele voorouders » Arie van den Oever (1891-1910)

Persoonlijke gegevens Arie van den Oever 

  • Hij is geboren op 23 maart 1891 in Scheveningen, Den Haag, ZH, NL.Bron 1
  • Beroep: schipper.
  • Hij is overleden op 7 januari 1910 in Op zee, hij was toen 18 jaar oud.
    Gedeelde notitie: SCH 169
    SCH 169

    op 7 januari 1910 werd het lichaam van de 58 jarige Amerik van den Oever uit Scheveningen gevonden ten hoogte van paal 114 tussen Hoek van Holland en â€ÙLs Gravenzande. Het lichaam werd in kruipende houding gevonden.
    Op de zelfde dag vond de reddingsboot "Prins der Nederlanden" het wrak van de botter SCH. 169 op de Delflandse hoofden. Het wrak werd door de strandvonder met haken doorzocht, maar van zoon Arie van den Oever geen spoor. Aan de schade die het wrak had, kon worden opgemaakt dat het aangevaren was. Later spoelde het wrak op strand aan. Amerik van den Oever zou te â€ÙLs Gravenzande zijn begraven.

    Op 23 januari werd voor de pieren van Scheveningen een lichaam drijvende gevonden. Dit bleek de 18 jarige Arie van den Oever te zijn. Zijn lichaam kon ook ter aarde gesteld.
  • Een kind van Amerik van den Oever en Cornelia de Bles

Gezin van Arie van den Oever

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arie van den Oever?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Arie van den Oever

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Arie van den Oever

Agatha Guijt
1815-1859
Maria Toet
1828-????

Arie van den Oever
1891-1910


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Den Haag 1891 gb1341

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 maart 1891 lag rond de -0,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Pim Mulier schaatst langs de elf Friese steden in een recordtijd van 13 uur.
    • 31 januari » In Porto vindt de Revolte van 31 januari 1891 plaats, een mislukte poging om de monarchie in Portugal ten val te brengen en een republiek op te richten.
    • 15 mei » Encycliek Rerum Novarum van paus Leo XIII over de sociale leer van de Rooms-Katholieke Kerk.
    • 16 juni » John Abbott wordt premier van Canada.
    • 13 november » De Belgische voetbalvereniging Club Brugge wordt opgericht.
    • 15 december » De Canadees James Naismith vindt het basketbal uit.
  • De temperatuur op 7 januari 1910 lag tussen -2,3 °C en 6,5 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Het vissersschip MD 1 uit Middelharnis zinkt tijdens een storm, 13 doden.
    • 11 april » Voetbalclubs Eendracht en NVV Nijmegen fuseren en vormen de Nijmegen Eendracht Combinatie, beter bekend als N.E.C.
    • 29 april » Theodore Roosevelt, op dat moment oud-president van de Verenigde Staten, brengt een bezoek aan Amsterdam.
    • 15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
    • 10 juni » Oprichting van de Deense voetbalclub Fremad Amager.
    • 5 september » De natuurkundige Marie Curie slaagt erin in haar laboratorium in Parijs enkele grammen radium te verkrijgen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van den Oever


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I116000.php : benaderd 15 januari 2026), "Arie van den Oever (1891-1910)".