De temperatuur op 16 oktober 1923 lag tussen 5,1 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 8,4 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
4 april » Officiële opening van het Wilhelminakanaal.
12 juni » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland.
21 juli » In Nederland begint de HDO, de voorloper van de AVRO, met radio-uitzendingen.
7 september » Op een internationaal politiecongres in Wenen wordt besloten tot de oprichting van Interpol.
14 september » Miguel Primo de Rivera wordt dictator van Spanje.
16 oktober » The Walt Disney Company wordt opgericht door Walt Disney en zijn broer Roy Disney.
Trouwdag 25 september 1946
De temperatuur op 25 september 1946 lag tussen 9,4 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 1,2 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
6 april » Oprichting van de Noorse omnisportvereniging Drøbak/Frogn IL na een fusie van Drøbak BK (1920) en Frogn IL (1934).
1 mei » Encycliek Deiparae Virginis Mariae van paus Pius XII over de Tenhemelopneming van Maria.
1 mei » In Santa Cruz de la Sierra wordt de Boliviaanse voetbalclub Club Blooming opgericht.
1 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub UC Sampdoria.
23 augustus » Stichting van de deelstaat Noordrijn-Westfalen in Duitsland en tevens opheffing van de Rijnprovincie en provincie Hannover.
7 oktober » Opening van het Qemal Stafastadion in Tirana, Albanië.
Dag van overlijden 28 juli 2009
De temperatuur op 28 juli 2009 lag tussen 13,8 °C en 21,7 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 7,2 uur zonneschijn (46%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
2 april » De regeringsleiders van de G20-landen komen bijeen voor de G20-top in Londen.
5 april » Opening van Gamla Ullevi, een voetbalstadion in het Zweedse Göteborg en thuishaven van IFK Göteborg, GAIS en Örgryte IS en het Zweeds vrouwenvoetbalelftal.
14 mei » De Karelsprijs wordt toegekend aan Andrea Riccardi, stichter van de Sint-Egidiusgemeenschap.
4 juni » In Nederland vinden verkiezingen plaats voor het Europees Parlement.
7 september » Op het eiland Samoa wordt het rijden op de linker weghelft ingevoerd, ondanks vele protesten van de inwoners van het eiland.
18 november » Otman Bakkal (PSV) en Wout Brama (FC Twente) debuteren in het Nederlands voetbalelftal tijdens de oefeninterland in Heerenveen tegen Paraguay (0-0).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I113407.php : benaderd 8 januari 2026), "Maartje Haasnoot (1923-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.