De temperatuur op 4 juni 1959 lag tussen 10,8 °C en 26,8 °C en was gemiddeld 19,7 °C. Er was 13,4 uur zonneschijn (81%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
23 januari » Robert Noyce vindt de geïntegreerde schakeling uit. Jack Kilby bestrijdt dat.
6 februari » Jack Kilby van Texas Instruments vraagt patent aan op de geïntegreerde schakeling.
19 mei » Het kabinet-De Quay treedt aan.
1 juli » Samenvoeging van de gemeenten Opmeer en Spanbroek in Noord-Holland tot de nieuwe gemeente Opmeer.
27 augustus » Openingsceremonie van de derde Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Chicago.
1 december » Twaalf landen, waaronder de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie, tekenen het Zuidpoolverdrag waarbij Antarctica wordt gevrijwaard van militaire activiteiten. Dit was de eerste wapenovereenkomst in de Koude Oorlog.
Dag van overlijden 2 december 2016
De temperatuur op 2 december 2016 lag tussen -2,5 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
25 januari » De Zuid-Afrikaanse overheid heeft een verbod uitgevaardigd op de luipaardjacht. De bepaling gaat meteen in en geldt voor heel 2016.
24 april » Feyenoord wint haar twaalfde KNVB Beker door in de finale FC Utrecht te verslaan.
26 juli » Bij een militaire basis van de Afrikaanse Unie in de Somalische hoofdstad Mogadishu komen minstens dertien mensen om het leven bij twee bomaanslagen, die worden opgeëist door terreurorganisatie Al-Shabaab.
6 augustus » De Belg Greg Van Avermaet behaalt de gouden medaille in de wegwedstrijd wielrennen op de Olympische Spelen in Rio de Janeiro
7 augustus » De Nederlandse wielrenster Anna van der Breggen wint bij de Olympische Zomerspelen in Rio de Janeiro goud in de wegwedstrijd.
12 augustus » Zestien jaar na zijn overwinning op de Olympische Zomerspelen in Sydney wint de Amerikaanse zwemmer Anthony Ervin opnieuw goud op de 50 meter vrije slag.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I113225.php : benaderd 10 maart 2026), "Amerik Gerrit Cornelis Aldert Ouwehand (1959-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.