De temperatuur op 25 mei 1953 lag tussen 13,3 °C en 28,4 °C en was gemiddeld 21,6 °C. Er was 14,4 uur zonneschijn (89%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
1 februari » Watersnood; Nederlandse, Belgische en Engelse zeedijken breken door bij een stormvloed: 1835 doden.
25 april » James Watson en Francis Crick publiceren in Nature de structuur van het menselijk DNA.
19 augustus » De Iraanse regering onder leiding van premier Mohammed Mossadeq wordt in een door de CIA georganiseerde coup afgezet.
1 oktober » Het jeugdtijdschrift Taptoe verschijnt voor het eerst.
22 oktober » Laos wordt onafhankelijk van Frankrijk.
1 december » Hugh Hefner geeft het eerste nummer van Playboy uit. De oplage bedraagt 70.000 exemplaren.
Dag van overlijden 15 januari 2008
De temperatuur op 15 januari 2008 lag tussen 7,1 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 8,2 mm neerslag gedurende 8,7 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
16 januari » Voetballer Steven Defour van Standard Luik neemt in het Casino-Kursaal Oostende de Belgische Gouden Schoen 2007 in ontvangst.
13 april » Opwaaiend brandend WC-papier veroorzaakt brand op de tribunes van het NoordLease Stadion van FC Groningen waardoor de wedstrijd tegen Ajax afgelast wordt.
28 april » Marouane Fellaini van Standard Luik wint voor de eerste keer de Ebbenhouten Schoen als beste voetballer van Afrikaanse afkomst in de Belgische Jupiler Pro League.
2 september » Madonna in Amsterdam Arena met haar Sticky & Sweet Tour.
26 september » Wilfried Martens trouwt met Miet Smet, het eerste huwelijk tussen twee Ministers van Staat in België.
11 november » Invoering van opsporingssysteem AMBER Alert in Nederland.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I112263.php : benaderd 16 maart 2026), "Barteld Jacob van Duijvenvoorde (1953-2008)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.