De temperatuur op 4 maart 1942 lag tussen -1,7 °C en 3,2 °C en was gemiddeld 0,6 °C. Er was 4,5 mm neerslag gedurende 6,3 uur. Er was 0,8 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
11 januari » Japan verklaart Nederland de oorlog en valt Nederlands-Indië binnen.
14 februari » In Rotterdam wordt de Maastunnel geopend. De overwelving is 1426 meter lang, de tunnel zelf meet 1070,15 meter. Er is bijna vijf jaar aan gewerkt.
5 mei » De geallieerden beginnen de slag om Madagaskar (Operatie Ironclad) waarbij de geallieerden het door Vichy-Frankrijk bezette Madagaskar in handen proberen te krijgen. De slag duurde tot 6 november.
23 mei » De Duitsers verbieden de toegang tot het strand van Zandvoort.
9 augustus » Zeeslag bij het eiland Savo: De Amerikaanse marine lijdt zware verliezen tegen Japan.
25 december » De Japanse onderzeeboot I 66 torpedeert ten noorden van Kuching de Nederlandse onderzeeboot K XVI waarbij alle 36 bemanningsleden om het leven komen.
Dag van overlijden 21 mei 2016
De temperatuur op 21 mei 2016 lag tussen 10,7 °C en 23,4 °C en was gemiddeld 17,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 4,4 uur zonneschijn (28%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
30 januari » Angelique Kerber wint de Australian Open. De 28-jarige tennisster verraste in de finale Serena Williams, de nummer een van de wereld. Kerber speelde haar eerste Grand Slam finale ooit.
8 april » De zoon van de Zuid-Afrikaanse president Jacob Zuma en leden van de Gupta-familie trekken zich terug uit een grote mijn na "een voortdurende politieke aanval", aldus het bedrijf Oakby Resources in een verklaring.
15 augustus » Bij het onderdeel atletiek op diezelfde Olympische Spelen verbetert de Poolse atlete Anita Włodarczyk haar eigen wereldrecord kogelslingeren (81,08 meter) met een worp van 82,29 meter.
25 september » De Mat '64, het treinstel is ook bekend als "apekop" rijdt zijn allerlaatste ritje. Het traject is Maastricht-Utrecht, eindbestemming Spoorwegmuseum.
23 oktober » Ruim vier jaar na hun ontvoering door Somalische piraten worden 26 Aziatische bemanningsleden van een Taiwanese vissersboot vrijgelaten.
9 november » Zes doden en meer dan 120 gewonden vallen door de zelfmoordaanslag op het Duitse consulaat in de Noord-Afghaanse stad Mazar-i-Sharif.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I111907.php : benaderd 4 maart 2026), "Gerrit Arie Wolthaus 'Gerrit' (1942-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.