Stamboom van Spijk en haar vele voorouders » Adriaan van der Plas (1917-1944)

Persoonlijke gegevens Adriaan van der Plas 

  • Hij is geboren op 4 februari 1917 in Katwijk, ZH, NL.Bron 1
  • (oorlogsslachtoffer) : ja.
  • Hij is overleden op 20 mei 1944 in Op zee, hij was toen 27 jaar oud.Bron 2
    Zijn naam komt voor in de erelijst gevallenen van de tweede kamer der staten generaal op pag. 1653
    Gedeelde notitie:
    Hr. Ms. Marken
    Tijdens de Tweede Wereldoorlog voerde het schip mijnenveegoperaties uit in Britse wateren.Tijdens één van deze mijnenveegoperaties op 20 mei 1944 is het schip op de Noordzee op een akoestische mijn gelopen en verloren gegaan. Slechts één opvarende overleefde de explosie
    Gedeelde notitie: Oorlogsslachtoffer 1940-1945
  • Een kind van Dirk van der Plas en Petronella Jacoba van Duijn

Gezin van Adriaan van der Plas

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adriaan van der Plas?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Adriaan van der Plas

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adriaan van der Plas

Adriaan van der Plas
1917-1944


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Velsen 1944 ov148

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 februari 1917 lag tussen -15,1 °C en -6,1 °C en was gemiddeld -9,9 °C. Er was 6,1 uur zonneschijn (66%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Het Russische regime van de tsaar komt ten val.
    • 16 april » Vladimir Lenin keert terug naar Sint-Petersburg na jaren ballingschap.
    • 7 juni » Nieuw-Zeelandse troepen vallen de beruchte "Messines Ridge" bij de Belgische plaats Wijtschate aan; de aanval duurt tot de 17de.
    • 12 juli » Troonsafstand van koning Constantijn I van Griekenland.
    • 14 oktober » Het Uruguayaans voetbalelftal wint ook de tweede editie van de Copa América. In de slotwedstrijd wordt naaste concurrent Argentinië met 1-0 verslagen.
    • 12 december » Het algemeen kiesrecht voor mannen werd in Nederland ingevoerd.
  • De temperatuur op 20 mei 1944 lag tussen 5,8 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was 3,7 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Er was 2,1 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 17 januari » Met de Slag om Monte Cassino begint een van de langste en bloedigste slagen van de Tweede Wereldoorlog.
    • 6 juni » Tweede Wereldoorlog: D-Day in Normandië.
    • 7 juli » Boven Hoorn komen twee Amerikaanse B-17 bommenwerpers met elkaar in botsing en storten neer. Daarbij komen dertien van de twintig bemanningsleden en een inwoonster van Hoorn om het leven.
    • 31 oktober » Franz Oppenhoff wordt door de Geallieerden benoemd tot de eerste niet-nationaalsocialistische burgemeester van Aken na de Tweede Wereldoorlog.
    • 15 december » Een vliegtuig met de Amerikaanse bandleider Glenn Miller aan boord verdwijnt spoorloos boven Het Kanaal.
    • 28 december » Oprichting van de sociale zekerheid in België.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1913 » Rosa Parks, Amerikaans burgerrechtenactiviste († 2005)
  • 1915 » Norman Wisdom, Engels acteur, komiek en zanger († 2010)
  • 1915 » Ray Evans, Amerikaans songwriter († 2007)
  • 1918 » Ida Lupino, Brits-Amerikaans regisseur en actrice († 1995)
  • 1921 » Betty Friedan, Amerikaans feministe, schrijfster en activiste († 2006)
  • 1921 » Fatma Neslişah, Ottomaans prinses († 2012)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Plas


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I109752.php : benaderd 10 januari 2026), "Adriaan van der Plas (1917-1944)".