De temperatuur op 11 november 1919 lag tussen -5,2 °C en 0,4 °C en was gemiddeld -2,0 °C. Er was 0,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 april » Britse en Gurkha troepen vermoorden in Amritsar, India ten minste 379 ongewapende deelnemers aan demonstratie in het kader van de geweldloos-verzet-campagne van Gandhi
3 mei » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub 1. ČsŠk Bratislava, het latere ŠK Slovan Bratislava.
9 juni » De Israëlische krant Haaretz verschijnt als Hebreeuws dagblad in Tel Aviv, alwaar het hoofdkantoor nog steeds is gevestigd.
2 augustus » Eerste parachutesprong in de VS.
11 augustus » Friedrich Ebert, de eerste president van de nieuwe Duitse Republiek tekent de grondwet: de Weimarrepubliek is een feit.
22 december » 250 linkse Amerikanen, onder wie de anarchistische voorvrouw Emma Goldman, worden naar Rusland gedeporteerd.
Dag van overlijden 31 januari 2013
De temperatuur op 31 januari 2013 lag tussen 6,4 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 1,6 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 2,8 uur zonneschijn (31%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
15 januari » Bij een dubbele aanslag op de universiteit van Aleppo (Syrië) vallen 82 doden en meer dan 160 gewonden.
20 januari » Duizenden krokodillen ontsnappen uit een Zuid-Afrikaanse krokodillenboerderij, nadat de rivier de Limpopo buiten zijn oevers is getreden.
11 juli » Bij een botsing tussen twee bussen in Oekraïne komen minstens acht mensen om het leven en raken 27 anderen verwond.
2 augustus » De oud-president van Mongolië, Nambar Enkhbayar, zegt geen gratie te willen van de huidige president Tsakhia Elbegdorj. In plaats daarvan wil hij dat zijn naam wordt gezuiverd.
3 november » In het Amazonegebied in Bolivia stort een klein vliegtuigje neer. Daarbij komen minstens acht mensen om het leven.
21 november » In de Letse hoofdstad Riga stort het dak van een supermarkt in. Hierbij komen vierenvijftig mensen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I102616.php : benaderd 25 februari 2026), "Klazina Maria Parlevliet (1919-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.