De temperatuur op 27 februari 1925 lag tussen 4,6 °C en 9,3 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 2,7 mm neerslag. Er was 1,3 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
13 maart » In Tennessee verbiedt een wet het leren van evolutie op school.
1 mei » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Barcelona Sporting Club.
19 juli » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Ternana Calcio.
21 juli » In Dayton Tennessee, wordt middelbareschoolleraar biologie John T. Scopes schuldig bevonden aan het onderwijzen van de evolutietheorie in zijn klas. Hij krijgt een boete van $100.
2 augustus » Conrad Hilton opent in Dallas, Texas het eerste Hilton-hotel.
20 september » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Independiente Foot-Ball Club.
Trouwdag 25 februari 1852
De temperatuur op 25 februari 1852 lag rond de -2,8 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
1 januari » In Nederland wordt de postzegel ingevoerd. (Zie ook: Eerste postzegelemissie Nederland)
14 januari » De Franse grondwet van 1852 wordt afgekondigd.
17 januari » De Britten erkennen de Boerenstaat Transvaal.
21 februari » Oprichting van de Vereeniging ten behoeve der Arbeidersklasse te Amsterdam, de eerste woningbouwvereniging van Nederland
1 juli » Het Haarlemmermeer valt droog.
12 november » Op het Proces van Keulen worden de "Keulse Communisten" beschuldigd van hoogverraad. Zeven van de 11 aanwezige beschuldigden worden veroordeeld tot in totaal 36 jaar vestingstraf. Dit proces "besluit de eerste fase van de Duitse arbeidersbeweging" zegt Friedrich Engels.
Dag van overlijden 8 juli 2008
De temperatuur op 8 juli 2008 lag tussen 11,4 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 18,3 mm neerslag gedurende 6,4 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (18%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
10 juli » De film Hoe overleef ik mezelf? krijgt een Gouden Film voor het behalen van de eerste 100.000 bezoekers.
12 augustus » RTL-cameraman Stan Storimans komt om het leven bij de bombardementen door de Russische Luchtmacht op Gori. RTL-verslaggever Jeroen Akkermans raakt lichtgewond.
15 september » Eerste uitzending van het Spaanse satirische tv-programma Crackòvia.
10 oktober » Martti Ahtisaari, voormalig president van Finland en VN-diplomaat, wint de Nobelprijs voor de vrede.
19 december » Het Belgische kabinet Leterme I valt vanwege het Fortis-dossier.
22 december » Yves Leterme ontvangt zijn ontslag van de Belgische koning en is niet langer premier van België.
Dag van crematie 12 juli 2008
De temperatuur op 12 juli 2008 lag tussen 11,6 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Er was 5,9 uur zonneschijn (36%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
22 maart » In het Walt Disney Studios Park wordt de attractie Stitch Live! geopend.
27 april » Feyenoord wint de 90ste editie van de KNVB beker ten koste van Roda JC.
3 december » Somalische piraten beëindigen de kaping van een Jemenitisch vrachtschip na succesvolle onderhandelingen met de regionale autoriteiten.
14 december » In Roemenië sluiten de twee grootste partijen een regeerakkoord.
22 december » Yves Leterme ontvangt zijn ontslag van de Belgische koning en is niet langer premier van België.
28 december » Schaatsster Elma de Vries wordt achter Ireen Wüst tweede op het NK allround en wint later op de dag de eerste marathon op natuurijs van het seizoen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: aart van rumpt , "Stamboom Van Rumpt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-rumpt-stamboom/I82967.php : benaderd 19 februari 2026), "Pieternella Cornelia Leendertse (1925-2008)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.