De temperatuur op 21 juli 1917 lag tussen 9,0 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 13,5 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
26 februari » In Utrecht wordt de eerste Jaarbeurs gehouden.
14 maart » Het Russische regime van de tsaar komt ten val.
13 mei » Drie kinderen zeggen de Heilige Maagd Maria (Onze-Lieve-Vrouw van Fátima) gezien te hebben boven een boom in Cova da Irianear nabij Fatima in Portugal.
7 juni » Ten zuiden van Houten ontspoort een trein met daarin koningin Wilhelmina.
4 augustus » Fransman Lucien Lévy vraagt patent aan voor een heterodyne ontvanger.
15 oktober » In Vincennes vlak buiten Parijs wordt Mata Hari door een vuurpeloton geëxecuteerd, op grond van spionage voor Duitsland.
Dag van overlijden 14 maart 2005
De temperatuur op 14 maart 2005 lag tussen -0,9 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
15 februari » Boeing presenteert een nieuw 777-model. Met de 777-200LR Worldliner zouden non-stopvluchten tot 17.446 kilometer mogelijk zijn.
9 april » Prins Charles van Groot-Brittannië treedt in het huwelijk met Camilla Parker Bowles, een dag later dan de bedoeling was vanwege de uitvaart van Paus Johannes Paulus II in Vaticaanstad.
23 april » GaiaPark Kerkrade Zoo opent zijn deuren voor publiek.
29 juli » Het Nederlandse radioprogramma Met het Oog op Morgen, beleeft zijn 10.000ste uitzending.
22 augustus » Maria Sjarapova neemt de eerste plaats van Lindsay Davenport over op de wereldranglijst voor tennissters. Ze is de eerste Russische speelster die de ranglijst aanvoert.
9 september » In de Efteling vindt een ongeval plaats met de attractie Python.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jos Peters, "Stamboom Van Rosmalen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-rosmalen-stamboom/I121.php : benaderd 3 maart 2026), "Antonia Odilia van Rosmalen (1917-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.