Stamboom Van Ommen » Hendrikus Kroes (1833-1897)

Persoonlijke gegevens Hendrikus Kroes 

Bron 1
  • Hij is geboren op 15 juni 1833 in Oldebroek, Nederland.

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 65 jaar (73) toen kind (Roelof Kroes) werd geboren (??-??-1906).

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 65 jaar (70) toen kind (Lammert Kroes) werd geboren (??-??-1903).

  • Hij is overleden op 19 september 1897 in Oldebroek, Nederland, hij was toen 64 jaar oud.

    Fout Let op: Was 9 maanden voor de geboorte (??-??-1906) van kind (Roelof Kroes) al overleden (19 september 1897).

    Fout Let op: Was 9 maanden voor de geboorte (??-??-1903) van kind (Lammert Kroes) al overleden (19 september 1897).


Gezin van Hendrikus Kroes

Hij is getrouwd met Geertje van Oosten.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Teunis Kroes  1859-1931
  2. Lamberdina Kroes  1866-????
  3. Neeltje Kroes  1870-1911
  4. Gerrit Kroes  1873-1950
  5. Hendrikje Kroes  1890-1971
  6. Jan Kroes  1891-????
  7. Hendrik Kroes  1892-????
  8. Elisabeth Kroes  1894-1895
  9. Berend Kroes  1896-1960
  10. Lammert Kroes  1903-1903
  11. Roelof Kroes  1906-1986

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrikus Kroes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrikus Kroes

Hendrikus Kroes
1833-1897


Teunis Kroes
1859-1931
Neeltje Kroes
1870-1911
Gerrit Kroes
1873-1950
Jan Kroes
1891-????
Hendrik Kroes
1892-????
Berend Kroes
1896-1960
Lammert Kroes
1903-1903
Roelof Kroes
1906-1986

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. penninkhof Web Site, Berend penninkhof, Hendrikus Kroes, 14 januari 2021
    Toegevoegd via een Smart Match

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: penninkhof Web Site

    Familiestamboom: 817399171-2

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 juni 1833 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: helder windstil. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1833: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 7e president van de Verenigde Staten
    • 12 april » Charles Gayler krijgt een patent op de brandkast.
    • 7 juni » Huwelijk van groothertog Leopold II van Toscane en prinses Maria Antonia van Bourbon-Sicilië.
    • 17 augustus » De Royal William, het eerste stoomschip dat de Atlantische Oceaan over zou steken, vertrekt uit Nova Scotia.
    • 20 augustus » De Afro/Amerikaanse slaaf Nat Turner begint een slavenopstand tegen de zuidelijke plantage-eigenaren in Southampton County, Virginia.
    • 28 augustus » De slavernij wordt afgeschaft in het Britse rijk.
  • De temperatuur op 19 september 1897 lag rond de 11,6 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Brooklyn gaat samen met New York.
    • 19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
    • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
    • 13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
    • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
    • 31 oktober » Oprichting van de Eerste Groninger Tramway-Maatschappij.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kroes

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kroes.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kroes.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kroes (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Ommen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Albert van Ommen, "Stamboom Van Ommen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-ommen-stamboom/I502647.php : benaderd 13 februari 2026), "Hendrikus Kroes (1833-1897)".