Stamboom van Munster » Jan Willem Ruijter (1876-1943)

Persoonlijke gegevens Jan Willem Ruijter 

Bron 1

Gezin van Jan Willem Ruijter

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Willem Ruijter?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Willem Ruijter

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Willem Ruijter

Jan Willem Ruijter
1876-1943


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Theo Ruyter
    mailbericht mei 2005

    Hallo Deborah,
    Twee weken geleden stuurde ik je het onderstaande mailtje. Als Ruijter ben ik natuurlijk erg benieuwd naar de Ruijter in jouw stamboom. Ik zag een verhoogde activiteit op mijn site waar ik de foto's van de familie op geplaatst heb, dus ik vermoed dat je zelf ook wel nieuwsgierig was. Het kan zijn dat je interesse niet zo zeer op de familie Ruijter gericht is, zou je me dan in contact kunnen brengen met een nakomeling van Andries Ruijter en Maria Schell? Deze twee mensen hebben mij altijd enorm gefascineerd, misschien omdat in mijn familie verteld werd dat Maria Schell aan stille kracht deed!
    Met vriendelijke groet,
    Theo Ruyter

    ----- Original Message -----
    From: Theo Ruyter
    To: (XXXXX@XXXX.XXX)
    Sent: Thursday, May 19, 2005 2:31 PM
    Subject: Stamboom


    Hallo Deborah,
    Surfend op het net stuitte ik op jouw stamboomgegevens bij Geneanet. Tot mijn grote verrassing zag ik een link naar mijn familie. Mijn grootvader was Jan Willem Ruijter geboren op 26-02-1876 in Langkat (N.I.). Hij is overleden op 27-09-1943 in Bloemendaal.
    Hij ging een relatie aan met Fransen, Petronella, geboren op 03-11-1893 in Utrecht. Uit dit huwelijk zijn twee kinderen geboren waarvan een mijn vader was.
    Mijn opa was de broer van Andries Ruijter, geboren 25 oktober 1877. Ik weet weinig van Andries Ruijter, misschien omdat Jan Willem en Andries gebroken hadden met elkaar. Wel heb ik nog een foto van hem, samen met zijn vrouw Maria Schell. Ik heb deze foto gepubliceerd op internet http://history-of-ruijter.fotopic.net/
    Ik ben benieuwd hoe het leven van Andries Ruyter en Maria Schell is verlopen. Kun je me daar wat meer over vertellen?
    Met vriendelijke groet,
    Theo Ruyter

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:
  • Stamboom Rogier, één auteur heeft bevestigd dat het om dezelfde persoon gaat

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 februari 1876 lag rond de 7,5 °C. Er was 0.5 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
    • 7 maart » Alexander Graham Bell ontvangt patent voor de telefoon.
    • 30 mei » Staatsgreep van de Jong-Turken.
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
    • 8 augustus » Thomas Alva Edison verkrijgt octrooi op de stencilmachine.
    • 23 december » Begin van de Conferentie van Constantinopel tussen vijf Europese grootmachten.
  • De temperatuur op 17 september 1943 lag tussen 9,0 °C en 21,9 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 2,0 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 17 mei » Tweede Wereldoorlog: 617 squadron van de Royal Air Force breekt met Operatie Chastise twee dammen in het Duitse Ruhrgebied.
    • 20 juni » De Duitsers voeren bij een razzia in Amsterdam 5500 joden weg naar Westerbork.
    • 24 augustus » Einde van de Conferentie van Quebec.
    • 29 september » De Amerikaanse generaal Dwight D. Eisenhower en de Italiaanse maarschalk Pietro Badoglio ondertekenen een wapenstilstand op het Brits schip Nelson buiten de kust van Malta.
    • 7 oktober » Japan executeert 100 Amerikaanse gevangenen op Wake.
    • 13 december » De geallieerden bombarderen Schiphol in zijn geheel plat, waardoor de luchthaven voor de rest van de oorlog wordt uitgeschakeld


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Ruijter

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ruijter.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ruijter.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ruijter (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Debby Voortwist, "Stamboom van Munster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-munster-stamboom/I260.php : benaderd 18 januari 2026), "Jan Willem Ruijter (1876-1943)".