14 januari » De 6962 meter hoge Aconcagua in Argentinië wordt door Matthias Zurbriggen voor de eerste maal beklommen.
19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
4 maart » William McKinley wordt beëdigd als 25e president van de Verenigde Staten
20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
Trouwdag 12 september 1928
De temperatuur op 12 september 1928 lag tussen 7,2 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 5,9 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
19 februari » Canada verslaat Zwitserland met 13-0 in de finaleronde van het olympisch ijshockeytoernooi in St. Moritz, en prolongeert de olympische én de wereldtitel.
28 februari » De Indiase natuurkundige Chandrasekhara Raman ontdekt het naar hem vernoemde ramaneffect.
1 april » Oprichting van Van Doorne's AanhangwagenFabriek, later bekend als Van Doorne's AutomobielFabriek (DAF).
12 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Amsterdam.
2 oktober » Opus Dei (een rooms-katholieke prelatuur) wordt opgericht.
1 november » In Bergamo wordt het Stadio Atleti Azzurri d'Italia officieel geopend.
Dag van overlijden 28 december 1971
De temperatuur op 28 december 1971 lag tussen -1,1 °C en 6,9 °C en was gemiddeld 2,5 °C. Er was 3,3 mm neerslag gedurende 3,6 uur. Er was 5,8 uur zonneschijn (75%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
2 februari » Na een coup in Oeganda neemt Idi Amin de plaats in van president Milton Obote.
9 februari » In het Zuid-Duitse Aitrang komen 28 mensen om het leven als om 18:44 uur NS/SBB TEE treinstel Ram 501 met een te hoge snelheid door een krappe S-bocht raast, en uit de rails loopt.
15 maart » De Belgische regerend wereldkampioen wielrennen Jean-Pierre Monseré verongelukt tijdens een wedstrijd in Retie.
1 mei » De Amerikaanse nationale treinmaatschappij Amtrak wordt opgericht.
15 augustus » Opening van het Foxboro Stadium in de Amerikaanse stad Foxborough (Massachusetts).
10 september » Zwemmer Mark Spitz uit de Verenigde Staten brengt in Minsk zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag op 1.53,5.
Dag van begraven 31 december 1971
De temperatuur op 31 december 1971 lag tussen 0,9 °C en 2,7 °C en was gemiddeld 1,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Freek van Loon, "Stamboom Van Loon", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-loon-stamboom/I4826.php : benaderd 11 januari 2026), "Simon Uitendaal (1897-1971)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.