De temperatuur op 25 mei 1917 lag tussen 9,2 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 11,5 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
16 april » Vladimir Lenin keert terug naar Sint-Petersburg na jaren ballingschap.
26 juni » De eerste Amerikaanse troepen landen in Frankrijk.
21 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Megiddo. De Slag bij Megiddo is afgelopen en de Ottomanen worden uit Palestina verdreven.
6 december » Finland en Litouwen verklaren zich onafhankelijk van Rusland.
15 december » Wapenstilstand aan het oostfront, de onderhandelingen lopen uit op de Vrede van Brest-Litovsk.
26 december » De Slag om Jeruzalem is afgelopen. De Eerste Wereldoorlog in en rond Jeruzalem is afgelopen. De Britten winnen de slag.
Dag van overlijden 10 mei 2010
De temperatuur op 10 mei 2010 lag tussen 2,0 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,6 uur zonneschijn (17%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van donderdag 14 oktober 2010 tot maandag 5 november 2012 was er in Nederland het kabinet Rutte I met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
25 januari » Na 56 jaar betaald voetbal wordt het faillissement van HFC Haarlem aangevraagd en kort daarop wordt deze uitgesproken.
29 april » Opening van Plopsa Indoor Coevorden in Coevorden (Nederland). Het is het vierde Plopsa-park.
22 mei » Internazionale wint in Madrid de UEFA Champions League door met 2-0 te winnen van FC Bayern München.
1 juli » In de Efteling wordt de attractie Joris en de Draak geopend.
7 september » Nederland verliest zijn 21e militair sinds het begin van de missie in de Afghaanse provincie Uruzgan. Sergeant-majoor Mark Leijsen van de Pantsergenie laat het leven nabij Tarin Kowt door een geïmproviseerd explosief.
14 december » Oud-international Gary Speed wordt aangesteld als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Wales. Hij volgt John Toshack op.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Freek van Loon, "Stamboom Van Loon", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-loon-stamboom/I15196.php : benaderd 10 januari 2026), "Maria Wilhelmina Barendse (1917-2010)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.