Stamboom Van Gelder » Willem Jacob Slotemaker (1888-1957)

Persoonlijke gegevens Willem Jacob Slotemaker 

  • Hij is geboren in het jaar 1888 in Den Helder.
  • Hij is overleden op 29 mei 1957 in Stadskanaal, hij was toen 69 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 december 2023.

Gezin van Willem Jacob Slotemaker

Hij is getrouwd met Jobje Langbroek.

Zij zijn getrouwd op 24 februari 1916 te Velsen, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Willem Jacob Slotemaker

Willem Jacob Slotemaker was van beroep brugwachter.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Jacob Slotemaker?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Jacob Slotemaker

Willem Jacob Slotemaker
1888-1957

1916
NN Slotemaker
1918-1918

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 februari 1916 lag tussen -3,6 °C en -2,6 °C en was gemiddeld -2,9 °C. Er was 7,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
    • 31 mei » Begin van de Zeeslag bij Jutland, ook wel gekend als de Slag voor het Skagerrak.
    • 1 juli » Eerste Wereldoorlog: eerste dag van de Slag aan de Somme. Op deze dag komen 20.000 soldaten van het Britse leger om, en raken 40.000 gewond. Het einde van de slag is in november.
    • 17 juli » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de eerste editie van de Copa América door naaste concurrent Argentinië in de slotwedstrijd op 0-0 te houden.
    • 2 december » De Franse generaal Joseph Joffre wordt vervangen door Robert Nivelle als stafchef van het Franse leger.
    • 30 december » Kroning van Karel I van Oostenrijk en Zita van Bourbon-Parma tot koning en koningin van Hongarije in Boedapest.
  • De temperatuur op 29 mei 1957 lag tussen 6,1 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 14,1 uur zonneschijn (87%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1957: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,0 miljoen inwoners.
    • 9 mei » Paul-Henri Spaak wordt secretaris-generaal van de NAVO.
    • 22 mei » Per ongeluk droppen de Amerikanen een waterstofbom boven onbewoond gebied in New Mexico.
    • 6 juli » John Lennon en Paul McCartney ontmoeten elkaar voor het eerst op een tuinfeest van de kerk in Woolton bij Liverpool.
    • 28 september » België - Inhuldiging van de 'kleine ring' rond Brussel.
    • 4 oktober » Lancering Spoetnik I; begin van de space race.
    • 14 november » Vliegramp Bussum.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Slotemaker


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Maarten van Mourik, "Stamboom Van Gelder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-gelder-stamboom/I2623.php : benaderd 9 februari 2026), "Willem Jacob Slotemaker (1888-1957)".