De temperatuur op 26 april 1940 lag tussen 9,7 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
13 maart » De Sovjet-Unie en Finland besluiten tot een staakt-het-vuren en beëindigen daarmee de Winteroorlog.
9 april » Tweede Wereldoorlog: Duitsland valt Denemarken en Noorwegen binnen.
10 mei » Tweede Wereldoorlog: Winston Churchill wordt premier van het Verenigd Koninkrijk.
17 mei » Hitler bepaalt dat Nederland geen militair, maar een civiel Duits bestuur zal krijgen.
17 juni » De RMS Lancastria werd getorpedeerd waarbij minimaal 4.000 vluchtelingen en RAF soldaten om het leven komen die geëvacueerd zijn na de Slag om Duinkerke.
31 oktober » Göring erkent zijn nederlaag, einde van de Slag om Engeland luchtoorlog.
Dag van overlijden 22 juli 2012
De temperatuur op 22 juli 2012 lag tussen 6,2 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 13,9 uur zonneschijn (87%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
1 mei » Na Argentinië heeft ook Bolivia een bedrijf genationaliseerd dat deels in Spaanse handen is: TDE, de belangrijkste elektriciteitstransporteur van het land.
24 mei » De Franse president François Hollande mijdt de Oekraïne tijdens het EK voetbal 2012 vanwege de slechte behandeling van de pro-westerse oppositieleidster Joelia Timosjenko.
24 mei » Opening van het Soweto Theatre, een theater dat 14 miljoen euro heeft gekost en staat in de beroemdste township van Zuid-Afrika.
18 juli » Vijf jaar nadat Roemenië en Bulgarije lid zijn geworden van de EU concludeert de Europese Commissie dat ze het nooit hadden mogen worden.
21 november » Bij een bomaanslag in een bus in Tel Aviv vallen 28 gewonden. De Israëlische politie spreekt van een terroristische aanslag, geclaimd door Hamas.
25 november » Sebastian Vettel wordt voor de derde maal op rij wereldkampioen Formule 1.
Dag van begraven 27 juli 2012
De temperatuur op 27 juli 2012 lag tussen 15,9 °C en 28,7 °C en was gemiddeld 21,4 °C. Er was 8,3 mm neerslag gedurende 2,5 uur. Er was 6,1 uur zonneschijn (39%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
20 januari » De FBI haalt de website Megaupload.com uit de lucht. Hackersgroep Anonymous reageert met een grote aanval op websites van Amerikaanse overheidsinstellingen en de muziekindustrie.
1 mei » Na Argentinië heeft ook Bolivia een bedrijf genationaliseerd dat deels in Spaanse handen is: TDE, de belangrijkste elektriciteitstransporteur van het land.
7 augustus » De Nederlands turner Epke Zonderland wint een gouden medaille op de rekstok bij de Olympische Spelen in Londen.
12 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Londen.
14 augustus » Het Openbaar Ministerie in Almelo eist een werkstraf van veertig uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar tegen Constant Kusters wegens discriminatie en aanzetten tot discriminatie voor uitspraken, die hij zou hebben gedaan tijdens een NVU-demonstratie in Enschede in 2011.
10 september » Venezuela heeft de eerste stappen gezet om zich terug te trekken uit een regionaal mensenrechtenverdrag, zo meldt de Organisatie van Amerikaanse Staten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ton Van Es, "Stamboom van Es", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-es-stamboom/I6746.php : benaderd 26 februari 2026), "Bregtje Schoneveld (1940-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.