Stamboom van Es » Daniel Kloos (1921-1944)

Persoonlijke gegevens Daniel Kloos 

  • Hij is geboren op 22 februari 1921 in Katwijk.
  • Hij is overleden op 10 september 1944 in Sassenheim, hij was toen 23 jaar oud.
    Daniël is bij een geallieerde luchtaanval op een tram nabij Sassenheim omgekomen (Jaarboekje voor
    Daniël is bij een geallieerde luchtaanval op een tram nabij Sassenheim omgekomen (Jaarboekje voor
    geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en omstreken) (Grootschalige-ongevallen-in-Nederland).
    Waarschijnlijk betrof het hier een luchtaanval van Brise Spitfires, deel uitmakend van dezelfde bomber-
    group, die óók een spoorwegemplacement in Leiden heeft aangevallen
  • Een kind van Jan Kloos en Margaretha Zuijderduijn
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 oktober 2021.

Gezin van Daniel Kloos

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Daniel Kloos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Daniel Kloos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Daniel Kloos

Jacob Kloos
1858-1927
Dirkje Vooijs
1858-1919
Jan Kloos
1888-1966

Daniel Kloos
1921-1944


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 22 februari 1921 lag tussen -0,4 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was 8,8 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
      • 3 februari » In München vindt de eerste massabijeenkomst van de NSDAP plaats.
      • 18 maart » De tweede Vrede van Riga tussen Polen en de Sovjet-Unie. Ondanks de recente Poolse successen annexeert de Sovjet-Unie Oekraïne en Wit-Rusland. De regering van Oekraïne emigreert naar Frankrijk.
      • 29 juli » Adolf Hitler wordt voorzitter van de NSDAP.
      • 4 augustus » De Franse uitvinder Édouard Belin verstuurt draadloos een fax over de Atlantische Oceaan.
      • 30 oktober » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van titelhouder Uruguay.
      • 24 november » De Japanse kroonprins Hirohito wordt regent voor zijn zieke vader, Yoshihito
    • De temperatuur op 10 september 1944 lag tussen 4,5 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 7,5 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 25 augustus » Tweede Wereldoorlog: Parijs wordt bevrijd door de geallieerden.
      • 24 september » Bevrijding Deurne en verwoesting van het Groot Kasteel aldaar.
      • 19 oktober » In Japan ontstaan de Kamikaze, een zelfmoord groep ter verdediging van Japan in de Tweede Wereldoorlog.
      • 3 november » Vlissingen wordt bevrijd tijdens de Tweede Wereldoorlog.
      • 7 november » Franklin D. Roosevelt wordt voor een vierde termijn als president van de VS gekozen, een unicum in de Amerikaanse geschiedenis.
      • 10 november » Begin van een grote razzia in Rotterdam en Schiedam, waarbij uiteindelijk circa 50.000 mannen tussen 17 en 40 jaar worden weggevoerd naar Duitsland.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Kloos

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kloos.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kloos.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kloos (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom van Es is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ton Van Es, "Stamboom van Es", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-es-stamboom/I4190.php : benaderd 9 januari 2026), "Daniel Kloos (1921-1944)".