Stamboom van Es » Johannes Pieter van der Linden (1890-1919)

Persoonlijke gegevens Johannes Pieter van der Linden 


Gezin van Johannes Pieter van der Linden

Hij is getrouwd met Christina Eduard.

Zij zijn getrouwd op 30 oktober 1912 te Leiden, hij was toen 21 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Johanna van der Linden  ± 1917-1917


Notities over Johannes Pieter van der Linden

Feit: vanaf 3 maart 1943 Aangifte.
3/3/1943
16:40 - Klaagt Catharina van de Linden, geb. 28-12-13, weduwe H. van der Reyden, won. St. Aagtenstraat 11, dat haar zwager A. van der Reyden, Paul Krugerstraat29, vermoedelijk de rookerskaart van haar overleden man heeft gestolen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Pieter van der Linden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Pieter van der Linden

Johannes Pieter van der Linden
1890-1919

1912

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 november 1890 lag rond de 8,3 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 3 juli » Idaho treedt als 43ste staat toe tot de VS.
    • 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 6 augustus » William Kemmler sterft als eerste mens op de elektrische stoel.
    • 29 november » In Japan wordt een nieuwe grondwet aangenomen en komt de Diet voor het eerst bijeen.
    • 4 december » Het stoffelijk overschot van Koning Willem III wordt bijgezet in Delft.
    • 29 december » Het bloedbad van Wounded Knee vindt plaats.
  • De temperatuur op 30 oktober 1912 lag tussen 7,0 °C en 13,8 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 2,1 mm neerslag. Er was 1,2 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » In China wordt de republiek uitgeroepen.
    • 28 februari » De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt opgericht.
    • 6 april » De Duitse zwemmer Kurt Bretting verbetert in Brussel het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.02,4. Het oude record (1.02,8) stond sinds 15 april 1910 op naam van de Amerikaan Charles Daniels.
    • 16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
    • 17 oktober » Het Ottomaanse Rijk verklaart de oorlog aan Bulgarije en Servië.
    • 28 november » Onafhankelijkheid van Albanië
  • De temperatuur op 17 maart 1919 lag tussen 2,8 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Er was 4,2 mm neerslag. Er was 2,3 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 23 maart » Benito Mussolini richt de fascistische partij op.
    • 12 april » In Engeland wordt de 48-urige werkweek en het minimumloon ingevoerd.
    • 3 mei » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub 1. ČsŠk Bratislava, het latere ŠK Slovan Bratislava.
    • 29 mei » De waarneming van verschoven sterrenposities tijdens een zonsverduistering bevestigt Albert Einsteins relativiteitstheorie.
    • 7 augustus » Afghanistan wordt onafhankelijk.
    • 28 november » Oprichting van de Duitse hockey- en tennisclub Der Club an der Alster.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Linden


De publicatie Stamboom van Es is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ton Van Es, "Stamboom van Es", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-es-stamboom/I12666.php : benaderd 10 januari 2026), "Johannes Pieter van der Linden (1890-1919)".