Stamboom Van der Wijk - Van der Ster - Brouwer - Boontjes - Van der Werp - Voor de Wind » Maria Kerssen (1818-1908)

Persoonlijke gegevens Maria Kerssen 

  • Zij is geboren op 19 december 1818 in Schiedam.
    Geboren op 19 december 1818 - Schiedam
    •Overleden op 12 maart 1908 - Schiedam , leeftijd bij overlijden: 89 jaar oud
    Ouders

    •Abra(Ha)M Kerssen 1774-1832
    •Maria Kok 1789-1866
    Huwelijken

    ?Gehuwd op 15 augustus 1855 met Mattheus Olthof 1820-1894
    Broers en zusters

    ?Neeltje Kerssen 1817-1821
    •Maria Kerssen 1818-1908
    •Neeltje Kerssen 1823-1912
    ¦Cornelis Kerssen 1825-1866
    ?Johanna Adriana Kerssen 1829-1843
  • Zij is overleden op 12 maart 1908 in Schiedam, zij was toen 89 jaar oud.
  • Een kind van Abraham Kerssen en Maria Kok
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 juli 2010.

Gezin van Maria Kerssen


Notities over Maria Kerssen

DISPLAY Maria Kerssen
SURN Kerssen
POSITION -1100,400
GENOMAP Koetsier
BOUNDARYRECT -1142,432,-1057,355
ISDEAD Y

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Kerssen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Kerssen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Kerssen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 19 december 1818 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1818: Bron: Wikipedia
      • 2 maart » Ontdekking van de grafkamer van de piramide van Chefren door Giovanni Battista Belzoni.
      • 1 april » Verheffing van het Bisdom Bamberg in Beieren tot Aartsbisdom Bamberg.
      • 18 juni » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Kaap de Goede Hoop.
      • 30 juni » Verheffing van het Bisdom Warschau in Polen tot Aartsbisdom Warschau.
      • 30 september » Willeskop wordt een gemeentewapen verleend.
      • 24 december » Stille Nacht, gecomponeerd door Franz Gruber, wordt voor het eerst uitgevoerd.
    • De temperatuur op 12 maart 1908 lag tussen 0,4 °C en 2,5 °C en was gemiddeld 1,9 °C. Er was 0,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het ??. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
      • 8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
      • 29 juni » Oprichting van de Congregatie voor de Sacramenten van de Romeinse Curie door Paus Pius X.
      • 30 juni » In Toengoeska (nu Kraj Krasnojarsk) in Siberië vindt een ongekend krachtige explosie plaats, waarvan de oorzaak nooit is opgehelderd.
      • 12 juli » Noorwegen en Zweden spelen beide de allereerste officiële interland uit hun geschiedenis. Het onderlinge vriendschappelijke duel in Göteborg eindigt in een 11-3 overwinning voor Zweden.
      • 25 juli » Oprichting van de Duitse roei-, tennis- en hockeyclub Rüsselsheimer RK uit Rüsselsheim am Main.
      • 7 november » Ernest Rutherford slaagt er voor het eerst in een atoom te isoleren.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Kerssen

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kerssen.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kerssen.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kerssen (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Maddie van der Wijk, "Stamboom Van der Wijk - Van der Ster - Brouwer - Boontjes - Van der Werp - Voor de Wind", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-der-wijk-stamboom/I1423.php : benaderd 6 februari 2026), "Maria Kerssen (1818-1908)".