Stamboom Van der Werff / Kooistra » Klaaske Sipkema (1895-1948)

Persoonlijke gegevens Klaaske Sipkema 

Bronnen 1, 2

Gezin van Klaaske Sipkema

Zij is getrouwd met Dirk Ozinga.

Zij zijn getrouwd op 12 mei 1920 te Wonseradeel, zij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Sjoerdje Ozinga  ± 1921-1997
  2. Abe Ozinga  1927-2002

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Klaaske Sipkema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Klaaske Sipkema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Klaaske Sipkema

Wiebe Sipkema
1866-1919

Klaaske Sipkema
1895-1948

1920

Dirk Ozinga
1895-1961

Sjoerdje Ozinga
± 1921-1997
Abe Ozinga
1927-2002

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Antje Sipkema Web Site, Antje Sipkema, via https://www.myheritage.nl/profile-OYYV7G...
    Persoon toegevoegd door het bevestigen van een Smart Match

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: Antje Sipkema Web Site

    Familiestamboom: 185778032-1
  2. test Web Site, prins017 prins, via https://www.myheritage.nl/profile-OYYV75...
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: test Web Site

    Familiestamboom: 135255911-2

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 november 1895 lag rond de 6,1 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 20 februari » De Engelse schaatser Albert E. Tebbit vestigt het werelduurrecord op de schaats in Leytestone: in één uur tijd schaatst hij 26448 m.
    • 16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
    • 26 juli » Huwelijk van Marie Sklodowska en Pierre Curie.
    • 10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
    • 8 november » Wilhelm Röntgen ontdekt de röntgenstraling.
    • 23 december » In Amsterdam wordt de Bouwonderneming Jordaan NV opgericht, een experiment om te zien of het mogelijk is om de erbarmelijke leefomstandigheden van de arbeidersklasse in de volkswijk de Jordaan te verbeteren zonder overheidssteun.
  • De temperatuur op 12 mei 1920 lag tussen 11,3 °C en 23,5 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 11,1 mm neerslag. Er was 3,0 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 19 mei » Oprichting van de centristische, agraristische Noorse politieke partij Senterpartiet.
    • 20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Palestino.
    • 24 augustus » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku scherpt in Antwerpen zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.00,4. Het oude record - 1 seconde trager - stond sinds 9 augustus 1918 op zijn naam.
    • 7 oktober » Het Ir. D.F. Woudagemaal te Lemmer wordt in gebruik genomen.
    • 10 oktober » Italië annexeert Zuid-Tirol.
    • 8 november » Bruintje Beer maakt zijn debuut in de Daily Express.
  • De temperatuur op 9 juli 1948 lag tussen 8,6 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 4,9 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 7,0 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
    • 21 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub Pogoń Szczecin.
    • 15 mei » Egypte, Libanon, Syrië, Irak en Saoedi-Arabië vallen Israël aan.
    • 16 juni » De Franse overheid richt de luchtvaartmaatschappij Air France op.
    • 14 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Londen.
    • 1 september » Oprichting van de Federatie van Unitates en Bonden.
    • 5 oktober » De International Union for Conservation of Nature and Natural Resources (IUCN), de internationale unie voor natuurbescherming, wordt opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1942 » Frans Heinekamp (44), verzetsstrijder
  • 1942 » Johan Dons (27), verzetsstrijder
  • 1942 » Johan Herman Jacobus Boerrigter (36), verzetsstrijder
  • 1942 » Petrus Hoefsloo (49), Arnhemse meubelkoopman, verzetsstrijder en oprichter verzetsgroep De Oranjewacht
  • 1943 » Han Hollander (56), Nederlands sportverslaggever
  • 1943 » Jacob Hamel (59), Nederlands zanger en dirigent

Over de familienaam Sipkema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sipkema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sipkema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sipkema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jaap van der Werff, "Stamboom Van der Werff / Kooistra", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-der-werff-stamboom/I533709.php : benaderd 29 januari 2026), "Klaaske Sipkema (1895-1948)".