Titel: Duc de Basse-Lorraine et Louvain - Marquis d'Anvers
Beroepen:
van 1139 tot 1142 Landgraaf van Brabant en (als Godfried IV) hertog van Neder-Lotharingen. Hij werd voor het eerst vermeld in 1131, toen hij een schenking deed aan de abdij van Gemblours. Vanaf 1136 nam hij bestuurstaken van zijn oude vader over. Bij het overlijden van zijn vader in januari 1139 verwierf Godfried II Brabant en verviel het markgraafschap Antwerpen aan de regerende hertog van Neder-Lotharingen: Walram II van Limburg. Maar Walram overleed kort daarop in juli 1139 en zowel Godfried als Hendrik II van Limburg, zoon van Walram, eisten nu de functie van hertog van Neder-Lotharingen op. Keizer Koenraad III van Hohenstaufen stelde een compromis voor, waarbij het hertogdom in twee nieuwe hertogdommen zou worden gesplitst: Godfried zou dan het westelijk deel krijgen, Hendrik het oostelijke deel. De onderhandelingen mislukten en Godfried versloeg Hendrik in een korte veldtocht en bezette Sint-Truiden en Aken. Zo verwierf Godfried zowel het hertogdom Neder-Lotharingen als het markgraafschap Antwerpen. Hendrik bleef zich echter ook hertog noemen. Hiermee waren de hertogdommen Brabant en Limburg ontstaan. Het geslacht Berthout weigerde in het roerige 1139 om Godfried als hertog te erkennen. Hierdoor braken de Grimbergse oorlogen uit. in Graaf van Leuven.
Graaf van Leuven.
Hij is overleden op 13 juni 1142 in Leuven (B), hij was toen 37 jaar oud.
Gezin van Godfried Landgraaf van Leuven, Hertog van Neder-Lotharingen II
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jaap van der Werff, "Stamboom Van der Werff / Kooistra", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-der-werff-stamboom/I504749.php : benaderd 16 januari 2026), "Godfried Landgraaf van Leuven, Hertog van Neder-Lotharingen II (1105-1142)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.