De temperatuur op 4 februari 1916 lag tussen 5,4 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 2,0 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 maart » Horton Foote, Amerikaans toneel- en scenarioschrijver († 2009)
27 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Green Cross.
8 september » Begin van de Slag bij Tabora.
19 september » De Luchthaven Schiphol wordt geopend als militaire vliegbasis.
18 november » De slag aan de Somme eindigt.
1 december » De Franse priester en kluizenaar Charles de Foucauld (58) wordt bij een overval van leden van de Touareg in zijn hut in Tamanrasset in Algerije doodgeschoten.
Dag van overlijden 20 februari 1916
De temperatuur op 20 februari 1916 lag tussen -2,8 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 0,9 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (61%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
18 april » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub CF Atlante.
24 april » Easter Rising in Ierland.
1 juli » Eerste Wereldoorlog: eerste dag van de Slag aan de Somme. Op deze dag komen 20.000 soldaten van het Britse leger om, en raken 40.000 gewond. Het einde van de slag is in november.
8 september » Begin van de Slag bij Tabora.
19 september » De Luchthaven Schiphol wordt geopend als militaire vliegbasis.
30 november » In Boedapest worden keizer Karel I van Oostenrijk en zijn gemalin Zita van Bourbon-Parma met de Stefanskroon tot koning en koningin van Hongarije gekroond.
Dag van begraven 26 november 2009
De temperatuur op 26 november 2009 lag tussen 5,9 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 10,4 mm neerslag gedurende 5,5 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
8 april » Een zilveren microscoop van Antoni van Leeuwenhoek wordt geveild voor 347.708 euro.
3 juni » De KRO zendt de allerlaatste aflevering van Toen was geluk heel gewoon uit.
6 juni » Het Nederlandse marineschip De Zeven Provinciën begeleidt het schip MV Yenegoa Ocean, dat is vrijgegeven na een tien maanden durende kaping door Somalische zeerovers. De sleepboot die vaart onder Panamese vlag en een elfkoppige Nigeriaanse bemanning heeft, werd op 4 augustus 2008 gekaapt in de Somalische wateren.
7 juli » Michael Jackson wordt herdacht in Los Angeles: de zanger was op 25 juni 2009 overleden.
23 juli » Oprichting van de Venezolaanse voetbalclub Atlético Venezuela.
7 september » De bouw van de Tweede Coentunnel (A10) onder het Noordzeekanaal bij Amsterdam is van start gegaan, na een discussie van ruim twintig jaar.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Niels N van der Schaaf, "Stamboom Van der Schaaf", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-der-schaaf-stamboom/I3784.php : benaderd 17 maart 2026), "Hotske Brouwer (1916-1916)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.