Stamboom Van der Schaaf » Trijntje de Jong (1868-1944)

Persoonlijke gegevens Trijntje de Jong 

Bronnen 1, 2
  • Zij is geboren op 17 november 1868 in Parrega, Wonseradeel, Friesland, Nederland..

    Dochter Trijntje de Jong geboren op 17-11-1869

    Dochter van Bauke de Jong en Wijbrig Rusticus

    Bronvermelding

     

    Geboorteregister 1869, archiefnummer 30-42, Burgerlijke Stand Wonseradeel - Tresoar, inventarisnummer 1050, blad 89

    Gemeente: Wonseradeel

    Periode: 1869
  • Zij is overleden op 6 november 1944 in Lemmer, Lemsterland, Friesland, Nederland, zij was toen 75 jaar oud.
    Oorzaak: Y

    Bron: Overlijdensregister 1944, archiefnummer 30-24, Burgerlijke Stand Lemsterland - Tresoar, inventarisnummer 3070, aktenummer 075

    Oud 74 jaar
  • Zij is begraven in Lemmer oud, Lemsterland, Friesland, Netherlands.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 maart 2025.

Gezin van Trijntje de Jong

Zij is getrouwd met Bote Aukes Nijdam.

Zij zijn getrouwd op 6 juni 1891 te Wonseradeel, Friesland, Nederland, zij was toen 22 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Trijntje de Jong?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Nederlandse begrafenisrecords (MyHeritage), Nederlandse begrafenisrecords
    Trijntje Jong de<br>Geboorte: 17 nov 1868 - Parrega<br>Overlijden: 6 nov 1944 - Lemmer<br>Begrafenis: Lemmer oud, Lemsterland, Friesland, Netherlands<br>Leeftijd: 75<br>Begraafplaats:
    Land: Netherlands<;br>Staat: Friesland
    Stad: Lemsterland
    Naam: Lemmer oud
    Sommige records gaan terug tot de jaren 1600, maar de meerderheid van de records dateert van meer recentere decennia. De meest recente records die beschikbaar zijn, zijn van personen die in 2004 overleden zijn. Individuele records kunnen informatie bevatten zoals: naam van de overledene, overlijdensdatum, overlijdensplaats, geboortedatum, geboorteplaats, begraafplaats informatie en een fotonummer. Een afbeelding van de grafsteen kan gratis op Graftombe.nl worden verkregen. Instructies voor het verkrijgen van een afbeelding zijn beschikbaar op de homepage van de Graftombe website.
  2. Carla Nijdam, Nijdam Web Site, Nijdam Web Site, Trijntje de Jong (Nijdam)
    Toegevoegd via een Person Discovery

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: Nijdam Web Site

    Familiestamboom: 314543021-8

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 november 1868 lag rond de 6,3 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
    • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
    • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
    • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
  • De temperatuur op 6 november 1944 lag tussen 4,4 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 4,1 mm neerslag gedurende 3,8 uur. Er was 5,5 uur zonneschijn (59%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 17 januari » Met de Slag om Monte Cassino begint een van de langste en bloedigste slagen van de Tweede Wereldoorlog.
    • 11 april » Bombardement van Huize Kleykamp.
    • 5 juni » Tweede Wereldoorlog: Rome wordt bevrijd door de geallieerde troepen en geallieerde luchttroepen landen 's avonds laat in Normandië om strategische plaatsen te bezetten ter voorbereiding van de eigenlijke invasie in de vroege ochtend van de dag daarna.
    • 29 juni » WO II: de Franse havenstad Cherbourg wordt veroverd door Amerikaanse troepen. In Rillieux-la-Pape worden 7 joden vermoord door nazi-collaborateur Paul Touvier.
    • 7 september » Bij Vlissingen woedt de hevigste storm ooit in Nederland gemeten; meer dan een uur windkracht 12 met een gemiddelde snelheid van 122km/h.
    • 11 september » De Britse 2e divisie bereikt Zeebrugge; patrouilles passeren de Belgisch-Nederlandse grens tot Valkenswaard; de Amerikaanse 3e divisie bevrijdt Eupen; in het gevechtsfront van het Amerikaanse 5e korps in het groothertogdom Luxemburg passeert om 18.05 het 85e verkenningseskadron van de Amerikaanse 5e pantserdivisie als eerste de Duitse grens bij Stalzenburg.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Jong

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Jong.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Jong.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Jong (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Niels N van der Schaaf, "Stamboom Van der Schaaf", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-der-schaaf-stamboom/I2647.php : benaderd 21 januari 2026), "Trijntje de Jong (1868-1944)".