Stamboom Van der Pol » Maria van der Linden (1901-1945)

Persoonlijke gegevens Maria van der Linden 

  • Zij is geboren in het jaar 1901 in gameren.
  • Onderscheiding: 18-1-1947 de US Medal of Freedom.Bron 1
    Ter aanvulling op de stamboom van de heer Willem Johannes van der Pol geboren 16-10-1901 overleden 19(7)?

    1ste huwelijk met Maria van der Linden geboren 28-9-1901, gehuwd 3-11-1926, overleden 17-1-1945. Bron overlijdens document Rode Kruis ravensbruck duitsland. Maria heeft posthuum op 18-1-1947 de US Medal of Freedom ontvangen vanwege haar hulp aan geallieerde piloten tijdens de oorlog. zie ook www.erelijst.nl

    Vriendelijke groet, Jan Kuijpers

    kuijpers64 @ casema.nl
  • Zij is overleden op 17 januari 1945 in deutschland-ravensbrück, zij was toen 44 jaar oud.
  • Een kind van Lucas van der Linden en Ida van Suijdam
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 april 2016.

Gezin van Maria van der Linden

Zij is getrouwd met Willem Johannes van de(r) Pol(L).

Zij zijn getrouwd op 3 november 1926 te utrecht, zij was toen 25 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria van der Linden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria van der Linden

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria van der Linden

Maria van der Linden
1901-1945

1926

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. mail Jan Kuijpers
  2. genlias, aktenr.939

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 november 1926 lag tussen 0,9 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was 3,7 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1926: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,4 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Generaal Theodoros Pangalos benoemt zichzelf tot dictator van Griekenland.
    • 19 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Sogndal Idrettslag, het latere Sogndal Fotball.
    • 8 maart » Vier maanden na de Nacht van Kersten krijgt Nederland een nieuwe regering, het kabinet-De Geer I.
    • 14 maart » François Morel, Canadees componist/muziekpedagoog/dirigent/pianist († 2018)
    • 20 juni » Demonstratie van de eerste, draadloze telefoon te Berlijn.
    • 26 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Fiorentina.
  • De temperatuur op 17 januari 1945 lag tussen -0,7 °C en 6,2 °C en was gemiddeld 2,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 2,0 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 9 maart » Amerikaanse bommenwerpers bombarderen Tokio.
    • 5 april » Begin van de Opstand van de Georgiërs.
    • 19 april » De Duitsers zetten de Wieringermeerpolder onder water om de opmars van de geallieerden te vertragen.
    • 7 mei » Schietpartij op de Dam in Amsterdam, waarbij meer dan 30 doden en 120 gewonden vallen.
    • 27 oktober » Eerste nummer van het Nederlandse opinieweekblad Elsevier verschijnt.
    • 20 november » Begin van het Proces van Neurenberg.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Linden


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cees van der Pol, "Stamboom Van der Pol", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-der-pol-stamboom/I7614.php : benaderd 22 januari 2026), "Maria van der Linden (1901-1945)".