De temperatuur op 3 januari 1873 lag rond de 7,5 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 18 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
2 februari » Bisschopswijding van Edmond Dumont, 97-ste bisschop van het bisdom Doornik.
4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
Trouwdag 16 augustus 1902
De temperatuur op 16 augustus 1902 lag tussen 8,5 °C en 22,7 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 7,0 uur zonneschijn (48%). Bron: KNMI
25 februari » Het Londense publiek staat versteld bij de demonstratie van de eerste stofzuiger door Hubert Booth.
8 mei » Op Martinique barst een vulkaan uit. Gloeiend hete lava stroomt over de hellingen van de Mont Pelée naar beneden. Ten gevolge van die uitbarsting verliezen vele mensen het leven en wordt de voornaamste stad op het eiland, Saint Pierre, verwoest.
1 juni » De grote staking van Twentse textielarbeiders verloopt. Op het hoogtepunt van de acties waren 45.000 textielarbeiders werkloos, hetzij door staking, hetzij door uitsluiting.
23 augustus » Bij Herwijnen slaat een bootje om met passagiers voor een voor anker liggend stoomschip, vijf van de tien opvarenden verdrinken.
31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
14 december » Eerste telegraafkabel gelegd onder de Stille Oceaan.
Dag van overlijden 2 maart 1956
De temperatuur op 2 maart 1956 lag tussen 6,5 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Er was 5,0 mm neerslag gedurende 3,6 uur. Er was 1,6 uur zonneschijn (15%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
14 maart » AMPEX Corp. demonstreert zijn eerste commerciële videotape recorder, de VRX-1000 (later hernoemd als Mark IV)
14 maart » Tessa Sanderson, Brits atlete
1 juni » De NV Alabastine Holland wordt opgericht en in Ammerzoden wordt gestart met tweedehandse Britse machines voor de productie van het vulmiddel.
15 juni » John Lennon en Paul McCartney ontmoeten elkaar voor het eerst.
26 juli » Het schip Andrea Doria zinkt in de vroege ochtend in de kustlijn van New York nadat het de avond ervoor in botsing is gekomen met een ander schip.
23 oktober » In Boedapest breekt de Hongaarse opstand uit.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Cees van der Pol, "Stamboom Van der Pol", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-der-pol-stamboom/I10560.php : benaderd 4 februari 2026), "Fop van der Pol (1873-1956)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.